רפואת אבני החן ההודית היא שיטה ייחודית המבוססת על אסטרולוגיה ודית ועל האיורודה (הרפואה ההודית המסורתית). אבני החן הן חלק בלתי נפרד מהתרבות ההודית כבר אלפי שנים, אך לעומת תרבויות אחרות השימוש הרפואי בהן הרבה יותר נרחב  ומסודר עם חוקים חדים וברורים שמתארים איך להשתמש בהם בצורה הולמת.

מאמרים בקטגוריה זו:

לעומת רפואת הקריסטלים המודרנית שמשתמשת בקריסטלים גולמיים אשר מונחים במשך זמן קצר על גוף המטופל או משמשים ככלי לעיסוי, בשיטה ההודית משתמשים באבני חן באיכות הכי גבוהה שניתן למצוא ואלו נשארות במשך שנים על גוף המטופל  בצורת תכשיט המשובץ במתכות ספציפיות בהתאם לאבן ולאדם.

ברפואת אבני החן ההודית משתמשים בתשעה אבנים עיקריות (מאהרטנה בשפתם):

האבנים מסמלות את שבעת הכוכבים הנראים לעין ללא טלסקופ, ואת ליקוי החמה וליקוי הירח. קמע אשר מכיל את כל תשעת האבנים נקרא הנוורטנה (תשע אבנים), ושימש עוד מימי קדם כסמל מלכותי וכיום הוא הסמל הרשמי של מלך תאילנד. הסדר בו תשעת האבנים מוצגות לעיל נקרא הסידור המלכותי ומייצג את הסדר הקוסמי של מערכת השמש עם הרובי שמייצגת את השמש במרכז ושאר הכוכבים מסביבה בכיוונים הכי הולמים עבורם.

מעבר לאבנים העיקריות, מתוארות אבנים חלופיות לכל אחת מהאבנים למקרים בהם לא ניתן להשיג את האבן המקורית, ואבנים אלו נקראות אבנים משניות (אופארטנה בשפתם):

 גרנט אדום, מונסטון, פרידוט, קוורץ לבן, קרנליאן, ציטרין, איולייט, זירקון חום, קוורץ עין החתול.

למרות היוקרתיות בלבישת אבן כמו יהלום, לפי השיטה ההודית הדגש הוא דווקא על איכות אבן החן ולא חומר הגלם, כך שקוורץ מושלם (אחת האבנים החלופיות ליהלום) ללא פגמים ושברים מועדף בהרבה על פני יהלום גולמי ואף יהלום מלוטש שיש בו פגמים.

FO1
אוקטוהידרון של פלוריט עם שברים פנימיים

בכדי להתאים אבן חן לאדם, ההודים משתמשים בשיטה האסטרולוגית שלהם אשר שמה דגש לא על החודש בו האדם נולד, אלא מיקומם המדויק של הכוכבים בשמיים ברגע שבו האדם נולד ביחד עם דגש על המזל שעלה באופק ברגע לידתו. לאחר בדיקה אסטרולוגית ומציאת האבן הנכונה, ההודים ממליצים על תקופת בדיקה לאבן בה הם שוזרים אותה בחוטים וקושרים על גופו של המטופל. תקופת הבדיקה הראשונית לוקחת שלושה ימים, ואם האדם נדבק במחלה, מרגיש לא טוב, מקבל סיוטים או נתקל בחוסר מזל האבן לא מתאימה לו.

אם לעומת זאת, לא קרו אירועים מיוחדים בתקופה זו, או שהאדם דווקא נתקל במזל טוב ובהצלחה, התקופה מוארכת לשבוע ימים. אם השבוע עובר בשלום, האבן נחשבת לברת מזל עבור האדם. לאחר בדיקת האבן משבצים אותה במתכת הנכונה וממתינים ליום המתאים ללבוש אותה בסמוך לירח מלא. עבור כל אבן קיים יום אשר מתאים יותר ללבישה, ולעיתים אף ממתינים למעבר הירח בקבוצת כוכבים מסוימת, כיוון שרגע זה נחשב להכי בר מזל ויעיל. לאחר לבישת התכשיט עם האבן, המטופל לא מסיר אותה עד לרגע שבו יש להחליפה עקב בלאי, אובדן או שבר, למרות שלפי דעות מסוימות גם אם האבן עדיין בסדר יש להחליפה כל שנתיים וחצי עד חמש שנים בהתאם לסוג האבן.

הקפדנות הרבה שבה ההודים בוחרים אבני חן לרפואה עומדת בניגוד מושלם לרוב הספרים והאתרים של הניו אייג' ורפואת הקריסטלים המודרנית. הסיבה לכך היא שבשיטה ההודית קיימים אזכורים רבים ליכולותיהן של אבני חן לפגוע באדם, ואף להוביל למותו, בזמן שבאמונה המודרנית נחשב כי אבן חן לא מסוגלת להזיק. אמונתם של ההודים ביכולות ההרסניות של אבני החן אף מוצאת ביטוי בהקשר שהם נותנים לאירועים כמו מותה של הנסיכה דיאנה עם העובדה שענדה ספיר כחול (אבן שנחשבת להרסנית במיוחד) בטבעת האירוסין שלה. כמו כן, אפילו בכתביהם העתיקים הם מזכירים כי אבן עם פגמים לא ראויה כלל לשימוש ותביא רק צער ויגון על האדם.

BS3
ספיר כחול

ניסיון אישי עם אבני חן רפואיות

לאחר שנים של ניסיון עם אבני חן הן בשימוש אישי והן בטיפול באחרים, באפשרותי לחלוק מספר אבחנות חשובות בכל הקשור לפעולתן. החשובה שבהן תהיה כנראה יכולתן להזיק, ואף מאוד, אשר הוכיחה לספקנים רבים את עוצמתן הרבה יותר מכל השפעה חיובית שיכלו לתת.

כאשר מדובר ביכולתן לרפא (או לפחות לעזור לרפא) מחלות ופציעות, יצא לי לראות הן השפעה ישירה על תהליך הריפוי והן "צירופי מקרים" אשר עזרו לתהליכי ריפוי אחרים החל מזימון תורים לרופאים וכלה בהשתלות. כמו כן, למרות שתחילה חשבתי כי תפקידן יהיה כשל משקפיים או קוצב לב, עם הזמן נהיה ברור כי אבני החן עוזרות לפתור את הבעיה ולא רק לטפל בה או להסתירה.

בכל הנוגע להשפעות שמעבר לתחום הרפואי, גם כאן יצא לי לראות לא מעט הפתעות. אחרי הכל, מי היה מאמין כי אבן קטנטנה בגודל מילימטרים ספורים מסוגלת לגרום לריבים, פיטורין מהעבודה או תאונות ופציעות, בזמן שאבן קטנטנה אחרת יכולה להציל מכל אלו פעם אחר פעם. כמובן שלא ניתן להוכיח בשום צורה שדווקא האבן השפיעה בצורה כלשהי על המתרחש, אך התזמון (לעיתים עניין של שעות או ימים) בהחלט תומך במעורבותה.

למרות כל האמור לעיל, יצא לי להבחין גם במספר חסרונות שכדאי לקחת בחשבון. לעיתים האבן שתפתור בעיה אחת יכולה ליצור בעיה אחרת ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בה. כמו כן, לעיתים הצורך בללבוש טבעת או תליון עם האבן מפריע לפעולות יומיומיות. מעבר לכך, אבני חן מפסיקות לעיתים את פעולתן, לדוגמא עקב טיסה מעל לגובה העננים, ודורשות השרייה במים בכדי שיפעלו שוב. מגבלות אלו לא מאפשרות להשתמש באבני חן במקצועות מסויימים. בנוסף, לא ניתן ללבוש אבני חן בעת מגע עם מתים או ביקור בבית קברות, ופעולות אלו ידרשו אף לגנוז את האבן כיוון שלא ניתן יהיה להמשיך להשתמש בה.

לסיכום, המידע המובא כאן לא נסמך על המדע המודרני, ונועד להוות כלי חינוכי בלבד. אם ברצונכם להשתמש באבני חן בתור כלי רפואי, אמליץ לכם בחום לעבור לפני כן את כל הטיפולים שיכולה להציע הרפואה המודרנית ואף האלטרנטיבית לפני שתבחרו לנסות אבני חן רפואיות.

YSring

להזמנת אבחון אסטרולוגי לחצו כאן