מבחינה סידריאלית, ראש הדרקון חולף כרגע במרכזו של הבית העשירי של ישראל. חלוף זה משמעותי שבעתיים עקב קרבתו לירח הנאטאלי, ובלעדיו יהיה קשה מאוד להבין את כל המתרחש כרגע בחדשות.

אם חלוף זה היה של יופיטר, סטורן או מארס, התרועות הפוליטיות שאנו רואים כרגע היו מקבלות הרבה יותר משמעות. אך ראש הדרקון הוא לא כוכב ולא כוכב לכת, אלא נקודת ליקוי.

 

הזכייה באירוויזיון – הידד לשונה

יהיה טעמכם במוזיקה, אופנה ומראה חיצוני אשר יהיה, קל לראות עד כמה ההופעה של נטע ברזילי הייתה שונה מהמתחרים. בסיקור העיתונות הדגש היה על "המסר הפמיניסטי" הן של השיר והן של משקל הזמרת, אך מעטים השכילו לשים לב גם לבחירות האמיצות ב'ריקוד תרנגולת' ובסגנון המוסיקלי הלא שגרתי. זהו בהחלט ביטוי מושלם לכל מה שראש הדרקון מייצג.

העברת השגרירות – השנוי במחלוקת

קשה לדמיין נושא יותר מפצל דעות מהעברת השגרירות, למעט אולי "הג'דיי האחרון". מצד אחד צהלה גדולה מצד רבים בישראל ובארה"ב, ומצד שני קריאות בוז וגינויים משאר העולם. ואם זה לא מספיק אז נאום של כומר שלדעתו כל היהודים יגיעו לגיהנום באירוע הפתיחה לצד כותרות המציגות את איוונקה טראמפ בתור "המפלצת הקטנה של אבא" הפכו את כל האירוע לסוג של פארסה.

באופן מצחיק מדובר במראה מושלמת של הזכייה באירוויזיון, אשר בו השונה, הגרוטסקי והנלעג הם פלוסים ולא מינוסים. מדובר גם בביטוי מושלם למיתוס של רהו (השם ההודי של ראש הדרקון), אשר למרות היותו שד שתה את סם האלמוות ביחד עם האלים והפך לבן על מוות בדיוק כמוהם, אבל המחיר לכך היה שראשו נגדע מגופו.

Rahu 3

ההפגנות בעזה – ארור אם תעשה, ארור אם לא

גם אם אפשר להתווכח על הצדק בשימוש באש חיה נגד המפגינים או על הצדק של המפגינים במחאתם, אי אפשר להתווכח על הצביעות של הגינויים המדיניים והכותרות בתקשורת שבאו כתוצאה מהרג המפגינים בעזה. בין אם מדובר בגינוי של בריטניה, שירתה במפגינים שלוים באירלנד ב72, לבין אם מדובר בטורקיה שקראה לכך רצח עם בזמן שמתכחשת לשואה הארמנית, קשה להתעלם מהעובדה שאין מדינה בעולם שהייתה מרסנת את נשקה באותו המצב, וקל להביא דוגמאות לתגובות קיצוניות הרבה יותר.

באותה מידה קשה להתעלם מהצביעות בה ההפגנות סוקרו בעיתונות, כאשר גם במקרה הטוב הכותרת הדגישה את כמות ההרוגים אך לא את הנסיבות ובמקרה הגרוע שיקרה בעזות מצח שהיו "שלוים/לא חמושים". החלק הכי גרוע במשוואה הוא שדווקא הסיקורים הללו, ולא שום דבר אחר, הם הסיבה למותם של אותם אנשים – מבחינת חמאס אין זה משנה אם המפגינים יפרצו את הגדר ויצליחו לבצע פיגועים או אם ייהרגו על ידי צה"ל, כי בשני המקרים הוא זוכה בפרסום שחיפש.

ובו זמנית זוהי ישראל שמוצאת את עצמה במקום של רהו, שכן בין אם היא תירה במפגינים ובין אם תיתן להם לחדור ולבצע פיגועים בשטחה בכדי לעורר חמלה היא בכל מקרה תיתפס בתור השד ותיראה כאשמה במצב בתור ה"כובשת". מדובר כבר כמעט בעניין של שגרה שכן אותו הדבר קרה במרמרה, לבנון, יום כיפור, ששת הימים, מבצע סיני, תש"ח ועלילות הדם של ימי הביניים. וגם במפת הלידה של ישראל עצמה השמש האצילית והמלכותית נמצאת במלתעותיו של רהו השד בבית השביעי שמסמל את השקיעה, ואיתה התדמית הפומבית והמוניטין.

גם זה יעבור

בשנה הבאה ראש הדרקון יעבור למזל תאומים הסידריאלי שמהווה עבור ישראל את הבית התשיעי. חלוף זה יוביל איתו מאבקים פוליטיים ובחירות, חזרה לדיונים של ימנים מול שמאלנים ודתיים מול חילונים, ומבצע צבאי או 2. ובאשר לכל הרעש בנוגע לנושאים שצוינו לעיל, בדיוק כפי שעם חלוף הליקוי אור השמש חוזר כך גם הם יחלפו כלא היו מסדר היום.

למידע נוסף על ראש הדרקון: המשמעות של רהו, ראש הדרקון, באסטרולוגיה