שאלתם את עצמכם פעם למה אנשים מסוימים בריאים יותר מאחרים? למה לחלק מהאנשים יש מחלות קשות בזמן שאחרים בקושי מצטננים אפילו בגיל מבוגר? למה יש אנשים ששריריהם מנופחים גם בלי שיבקרו בחדר כושר בזמן שלאחרים רק גדלה הכרס?  מבחינה אסטרולוגית, יש מספר גורמים מכריעים בשאלה של בריאות האדם, ואלו מכתיבים לא רק את האפשרות שיחלה במחלות שונות, אלא גם מתי.

גורמים אלו אפשר לחלק לשתי קטגוריות שונות. הקטגוריה הראשונה כוללת את מה ששומר על האדם בריא, כמו החוסן הגופני של האדם, התפקוד של המערכת החיסונית שלו, ואפילו את הגנטיקה שלו. הקטגוריה השניה כוללת את הנקודות החלשות של אותו אדם והאזורים בהם הוא יותר פגיע וחשוף למחלות, כמו מצבי לחץ או סכנה בהם הוא נתקל בחיי היום יום, תפקוד לקוי של איברים או של המערכת החיסונית בתחומים שונים, ואפילו התמכרויות למיניהן שיכולות להרוס את בריאותו.

Medicine 

סממני הבריאות הראשיים

המרכיב העיקרי בבריאות האדם מבחינה אסטרולוגית הוא המזל העולה ושליטו. כאשר במפת הלידה המזל העולה ושליטו נמצאים תחת השפעה חיובית זהו בהחלט סממן טוב לבריאות תקינה. אם לעומת זאת שליט המזל העולה נמצא בנפילה, במזל אויב או תחת השפעה של כוכבים אכזריים, זהו סממן לבעיות בריאות. גם השפעה של כוכבים אכזריים על המזל העולה עצמו לרוב מבשרת על בעיות בריאות מסוגים שונים.

הבית השישי ושליטו אחראים על יכולתנו להתמודד עם מחלות ונגיפים, ולכן למצבם השפעה מכריעה על בריאותנו. אך לעומת הבית הראשון, מיקומם של כוכבים אכזריים בבית השישי או השפעתם על הבית השישי תהיה חיובית ביותר, בזמן שכוכבים עדינים כמו ונוס או הירח יפיקו השפעות שליליות. השפעתם של כוכבים אכזריים על שליט הבית השישי לעומת זאת, בהחלט תהיה סממן לבעיות בריאות ודווקא כאן תתקבל בברכה השפעה של כוכבים עדינים.

אותו הדבר נכון לגבי הבית השמיני ושליטו, אשר אחראים על יכולתנו להתמודד עם טראומות ותהפוכות. גם כאן מיקומם של כוכבים אכזריים והשפעתם על הבית עצמו תביא לתוצאות חיוביות, בזמן שהשפעתם על שליט הבית השמיני תהיה הרסנית.

שילובם של שליטי הבית השישי והשמיני עם כוכבים אחרים לרוב יסמל השפעה שלילית על אותם כוכבים, גם אם אותם שליטים הם כוכבים עדינים. כמו כן מיקומם של שליטי הבית השישי והשמיני בבית הראשון, השני, הרביעי, השביעי והתשיעי נחשבים לבעייתיים, אך לא תמיד הרסניים בפני עצמם. היבטיהם על כוכבים ובתים אחרים לעומת זאת, לרוב פחות שליליים ולעיתים אף חיוביים.

Hygeia

סממני הבריאות המשניים

לכל כוכב יש תפקיד משלו בחיינו ובבריאותנו, ומיקומים מועילים והשפעות חיוביות על כל כוכב יועילו במילוי תפקידו. באותה מידה, כל כוכב בחולשה או תחת השפעה אכזרית יהיה חוליה חלשה שיכולה להתפתח לבעיות בריאות.

השפעה אכזרית ומיקומם של כוכבים אכזריים בבית הראשון, השני, הרביעי, החמישי, השביעי והתשיעי, יובילו לרוב לבעיות הקשורות לאותם בתים, כולל בעיות בריאות. למרות זאת אם אותו כוכב אכזרי הוא שליטו של המזל שנופל באותו בית, או שמדובר במזל העילוי של אותו כוכב ההשפעות השליליות יהיו מתונות בהרבה.

מיקומם של כוכבים עדינים בבתים אלו יהיה חיובי ברוב המקרים, גם אם מדובר במזל אויב או מזל הנפילה של אותו כוכב. למרות זאת כשמדובר במזל אויב או מזל נפילה יהיו לכך גם השפעות שליליות, אם כי מתונות יחסית.

למיקומם של כוכבים אכזריים בבית השלישי, השישי, השמיני, העשירי וה11, תהיה לרוב השפעה חיובית, כמו גם להיבטיהם. גם השפעתם של כוכבים עדינים על בתים אלו תהיה חיובית, אך למיקומם בבית השלישי, השישי והשמיני יהיו השלכות שליליות.

Bowl of Hygieia

לא רק בריאות

כל השילובים והמיקומים שתוארו לעיל משפיעים לא רק על בריאותנו, אלא גם על שאר התחומים בחיינו. ניתן אף לומר כי אין באסטרולוגיה חלוקה חד משמעית בין בעיות בריאות לבין בעיות אחרות בחיים כמו קשיים בזוגיות או בעיות כספיות. הסיבה לכך היא שלרוב אותו השילוב או מיקום שיוצר בעיות מסוג אחד יתבטא גם בבעיות מסוג אחר בתקופות שונות בחיינו.

לעובדה זו יש גם צד חיובי – ברגע שמטפלים בשילוב שגורם לאותה בעיית בריאות, זה פותר גם את שאר הבעיות להן גרם אותו שילוב. על פניו זה נשמע כמו אמונה תפלה, אך בעצם מדובר במסקנה הגיונית ביותר. לדוגמא אם שילוב מסויים גורם לנו להיות אגרסיביים מדי, זה בהחלט יכול להתבטא גם גופנית בצורת בעיות לחץ דם וגם במערכות יחסים בצורת ריבים. באותה מידה שילוב הגורר לעצלנות יכול להוביל לבריאות לקויה עקב חוסר פעילות גופנית ובאותו הזמן לפגוע ביכולתנו להתפרנס.

ההבנה שבריאותנו קשורה ישירות לשאר התחומים בחיינו יכולה מצד אחד להרתיע, במיוחד אם מנסים להימנע מלטפל באותן בעיות, אך מצד שני נותנת לנו את הכלים שיכולים לשנות ולשפר את חיינו בכל מובן אפשרי. והבחירה אם להשתמש באותם כלים נמצאת בידינו.

healthylife

חזרה לאסטרולוגיה רפואית