אנשים מהמערב מתפלאים לעיתים קרובות ממנהגים אסטרולוגיים הודיים אשר נראים תחילה כאמונות טפלות או כשרלטניות מהסוג השפל ביותר. ואכן, קשה יהיה להסביר המלצות אסטרולוגיות כמו "תאכיל כלב שחור מדי שבת", "תתרום פרה לברהמין ביום חמישי" ו"תתרום פנינה טבעית ונטולת פגמים לפסל של האל צ'אנדרה ביום שני". למרות זאת, מאחורי שלל ה"תרופות" התמוהות הללו קיים ההיגיון כי מיקום או חלוף בעייתי של כוכב כלשהו הוא לא יותר מאשר קארמה קשה שאפשר לרכך על ידי פעולות הפוכות. לדוגמא, האכלת הכלב השחור שהוזכרה למעלה היא ניסיון לפייס את רהו דרך מחווה נדיבה וענוותנית. דוגמת הפרה לברהמין היא ניסיון לפייס את יופיטר דרך מעשה דת המדגים יראת שמיים, ותרומת הפנינה לצ'אנדרה משולה לתפילה לבריאות הנפש.

עם הפצתה של האסטרולוגיה ההודית לחלקים אחרים בעולם המלצות מסוג זה הפכו לבעיה של ממש, במיוחד כאשר התנגשו עם התרבות המקומית מבחינת מנהגים או דת. למרות זאת, ההיגיון שהוליד את אותן המלצות אפשר להסב אותן למנגנון הרבה יותר מוכר ואוניברסלי – תרומות. במבט אסטרולוגי, ניתן לשייך כל מוטב של תרומה לכוכב אחר, ולכן תרימה למוטב הנכון נתפסת כדרך יעילה לריכוך הקארמה של הכוכב אותו המוטב מייצג.

אז אילו תרומות נחשבות למועילות עבור הכוכבים השונים?

 

תרומות הקשורות לשמש

השמש מייצגת מבחינה אסטרולוגית דמויות סמכות כמו האב, הבוס, בעל הבית או ראש הממשלה, ולכן התרומות שנחשבות כמועילות לשמש הן:

סיוע לאב, תרומות לארגונים לחולי לב, גב וקיבה, תרומות לפוליטיקאים ולמוסדות פוליטיים, תרומות לקמפיין בחירות וכו'.

במקרים של "עודף" שמש במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומה של בגדים ובדים אדומים, חיטה ורימונים, אבני גרנט ורובי, וחפצים אחרים הקשורים סמלית לשמש.

 

 

תרומות הקשורות לירח

הירח מייצג באסטרולוגיה את האם, את רגשותינו ואת מוחנו, ולכן התרומות שנחשבות למועילות לירח הן:

סיוע לאם, תרומות לארגוני אימהות חד הוריות, תרומות לארגונים לטיפול בסרטן השד, תרומות למוסדות בריאות הנפש וכו'.

במקרים של "עודף" ירח במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומה של בגדים ובדים בצבע לבן ואפור, מוצרי חלב וביצים, אבני מונסטון ופנינים, חפצים העשויים מכסף וחפצים אחרים הקשורים סמלית לירח.

ארגונים רלוונטיים:

www.onein9.org.il

www.kavhachesed.org.il

 

תרומות הקשורות למרקורי

מרקורי מייצג באסטרולוגיה ילדים, טכנולוגיה ותקשורת, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורו הן:

אימוץ יתומים, תרומות לארגוני ילדים ויתומים, תרומות לאילמים וחירשים, תרומות לארגוני זכויות אדם וחופש הביטוי, תרומות לארגוני חופש המידע ואינטרנט, וכו'.

במקרים של "עודף" מרקורי במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומות של בגדים ובדים בצבע ירוק, ירקות ועדשים, אבני פרידוט ואמרלד, גאדג'טים וטלפונים סלולריים, וחפצים אחרים הקשורים סמלית למרקורי.

ארגונים רלוונטיים:

www.simchalayeled.org.il

www.deaf-israel.org.il

www.clfb.org.il/heb/main

 

תרומות הקשורות לוונוס

ונוס מייצגת באסטרולוגיה נשים, מערכות יחסים ואמנות, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורה הן:

סיוע לנשים צעירות, תרומות לארגוני זכויות נשים, תרומות למקלטים לנשים מוכות, תרומות לעיוורים, תרומות למוסדות תרבות ואמנות, וכו'.

במקרים של "עודף" ונוס במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומת בגדים ובדים בצבעי פסטל, סוכר וממתקים, אבני קוורץ ויהלומים, בגדי ונעלי נשים, מוצרי מותרות וחפצים אחרים הקשורים סמלית לוונוס.

ארגונים רלוונטיים:

www.jerusalemshelter.org.il

www.hwcs.org.il

www.yachdav.org.il/מקלט_לנשים

 

תרומות הקשורות למארס

מארס מייצג באסטרולוגיה גברים צעירים, ספורטאים וחיילים, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורו הן:

סיוע לאחים וחברים, תרומות לארגוני נוער, תרומות למוסדות וארגוני ספורט, תרומות לארגוני הצלה ומכבי אש, תרומות לארגוני חיילים ויוצאי צבא, תרומות לנפגעי מלחמות וכו'.

במקרים של "עודף" מארס במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומת בגדים ובדים בצבע אדום, מזונות חריפים, אבני קרנליאן ואלמוג אדום, סכינים וכלי עבודה, וחפצים אחרים הקשורים סמלית למארס.

ארגונים רלוונטיים:

www.inz.org.il/index1.asp?cat=54

 

תרומות הקשורות ליופיטר

יופיטר מייצג באסטרולוגיה מורים, אקדמאים ואנשי דת, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורו הן:

תרומות מזון לנזקקים, תרומות למוזיאונים ומוסדות חינוך, מוסדות מדעיים ומוסדות מחקר, תרומות למוסדות וארגונים דתיים ורוחניים, תרומות למוסדות וארגוני הוראה וחינוך, וכו'.

במקרים של "עודף" יופיטר במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומת בגדים ובדים בצבעים צהובים וכתומים, שמנים לבישול וגבינות, אבני ציטרין וספיר צהוב, חפצים העשויים מזהב, ספרים וחפצים אחרים הקשורים סמלית ליופיטר.

ארגונים רלוונטיים:

www.weizmann.ac.il/pages/he

 

תרומות הקשורות לסטורן

סטורן מייצג באסטרולוגיה את אנשי גיל הזהב, עניים ונכים, אסירים ופליטים, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורו הן:

סיוע לקשישים וניצולי שואה, תרומות לבתי אבות וארגוני גיל הזהב, תרומות לעניים וארגוני מאבק בעוני, תרומות לארגוני נכים, תרומות לארגוני פליטים וכו'.

במקרים של "עודף" סטורן במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומת בגדים ובדים בצבעים כהים ושחורים, מזון בקופסאות שימורים, אבני איולייט וספיר כחול, חפצים ישנים וענתיקות, וחפצים אחרים הקשורים סמלית לסטורן.

*במסורת ההודית נחשב כי עבור סטורן, תרומות הן ה"תרופות" היעילות ביותר.

ארגונים רלוונטיים:

www.holocaust-s.org

www.yadsarah.org.il

www.eshelnet.org.il

www.alz-il.net

www.pitchonlev.org.il

 

תרומות הקשורות לרהו

רהו מייצג באסטרולוגיה את השונה והזר, את החדש ואת היוצא דופן, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורו הן:

סיוע למהגרים ותיירים, תרומות לארגונים בינלאומיים, תרומות לארגוני מהגרים, תרומות למרכזי מחקר ופיתוח, תרומות למוסדות תרבות ודת אלטרנטיביים, וכו'.

במקרים של "עודף" רהו במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומת בגדים ובדים בוהקים ובעלי צבעים זוהרים, מזון מהיר, אבני זירקון והסונייט, חפצי תרבות אקזוטיים, מזכרות מטיולים לחו"ל וחפצים אחרים הקשורים סמלית לרהו.

ארגונים רלוונטיים:

www.kolzchut.org.il/he/עמוד_ראשי

 

תרומות הקשורות לקטו

קטו מייצג באסטרולוגיה כלבים וזוחלים, את הבלוי ואת הלא מוערך, ולכן התרומות שנחשבות למועילות עבורו הן:

אימוץ בעלי חיים בכלל וכלבים בפרט, תרומות לארגוני בעלי חיים, תרומות לשמורות טבע וארגונים לאיכות הסביבה, וכו'.

במקרים של "עודף" קטו במפת הלידה, לרוב ממליצים על תרומת (או זריקת) בגדים ובדים בלויים וקרועים ובגדים בעלי תלאים או צבעים רבגוניים, מזון משומר ומעושן, אבני עין החתול, חפצים ישנים ומזכרות, חפצים שבורים, חלודים וכאלו שלא נעשה בהם שימוש זמן רב, וחפצים אחרים הקשורים סמלית לקטו.

ארגונים רלוונטיים:

www.letlive.org.il

www.greenpeace.org/israel/he

www.kkl.org.il

כמה דוגמאות מעשיות

בתור דוגמא מעשית לשימוש בתרומות אסטרולוגיות, בואו נניח שהמטרה היא לרדת במשקל. במצב כזה, ההמלצה תהיה לתרום חפצים הקשורים ליופיטר המרחיב שאחראי אסטרולוגית על השומן בגוף, ובו זמנית לתרום לארגונים הקשורים למארס בכדי לחזקו, להיכנס לכושר ולהפוך לחטובים. דוגמא מעשית אחרת תהיה ניסיון להתקדם בקריירה. במקרה כזה ההמלצה תהיה לתרום לארגונים הקשורים לשמש, המייצגת סטטוס באסטרולוגיה, ובו זמנית לתרום חפצים הקשורים לסטורן המגביל והמעכב. אך קרוב לוודאי כי הדוגמא הכי נפוצה לשימוש בתרומות באסטרולוגיה הוא חלוף קשה של סטורן, כמו חזרתו או הסאדה סאטי. במקרים כאלו, נהוג דווקא לתרום לארגונים אשר קשורים אליו, מה שלרוב נתפס כחיזוק ההשפעה, כיוון שהמטרה היא לא להחלישו אלא לרכך את עונשיו. למרות זאת, רבים מוסיפים לתרומות לארגונים הרלוונטיים גם תרומת חפצים הקשורים אליו סמלית, רק בשביל להיות בטוחים שהכל יהיה בסדר.

חשוב לציין כי אותן תרומות אשר הוזכרו לעיל לא חייבות להיות כספיות, והתרומה הכי יעילה נחשבת התנדבות בארגונים הרלוונטיים, אשר מהווה בו זמנית תרומה של זמן ושל מאמץ.

חזרה לעמוד הראשי