הבית הראשון  הבית השני  הבית השלישי  הבית הרביעי  הבית החמישי  הבית השישי  הבית השביעי  הבית השמיני  הבית התשיעי  הבית העשירי  הבית האחד עשר  הבית השתים עשר

השפעת מיקום הכוכבים

הבתים באסטרולוגיה

באסטרולוגיה המערבית ניתן לראות דגש רב על 12 המזלות שמרכיבים את גלגל המזלות, ובמיוחד למזל בו השמש הייתה בזמן הלידה של האדם. גם באסטרולוגיה ההודית נותנים חשיבות רבה למזלות, אך משתמשים בהם בצורה שונה מהמקובל באסטרולוגיה המערבית המוכרת.

המזל שמקבל את מירב החשיבות באסטרולוגיה ההודית הוא המזל שעלה באופק בזמן שהאדם נולד. מזל זה מייצג באסטרולוגיה ההודית את האדם עצמו בכלל ואת גופו הפיזי בפרט, ונקרא הבית הראשון. שאר המזלות הופכים לבתים 2 עד 12 ומייצגים תחומים שונים בחיי אותו אדם.

כל אחד מהבתים הוא אחד המזלות, ולפי המזל שמסמל את אותו הבית ניתן לדעת באופן כללי באיזה אוירה מתנהל התחום חיים שהבית הזה מייצג. הכוכבים ששולטים באותו מזל באסטרולוגיה מייצגים את התחום הספציפי שמסמל אותו בית, ולפי מיקומם וההשפעות עליהם ניתן לדעת איך מתנהל אותו התחום בחיי האדם.

lifeareas

אז מה מסמל כל אחד מהבתים?

הבית הראשון כמו שכבר נאמר מסמל את גוף האדם והמבנה שלו, את מבנה הפנים ואת המוח, את המצב הבריאותי הכללי, את החיים של אותו אדם ועד כמה הם עוברים בצורה חלקה, ואת הגישה הכללית של האדם לעולם החיצוני.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, הירח, מרקורי, ונוס ויופיטר. מארס, סטורן רהו וקטו יזיקו.

הבית השני מסמל את הפה, השיניים ואת החלק העליון של הגרון, את הערכים והנכסים, את המשפחה בה האדם נולד ואת האווירה בה הוא גדל, את חוש הטעם שלו וסוגי האוכל אותם הוא מעדיף.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, הירח, ונוס, רהו וקטו. מרקורי ויופיטר יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. מארס וסטורן יזיקו.

הבית השלישי מסמל את האוזניים והחלק התחתן של הגרון, הכתפיים והידיים. הוא גם מסמל את האחים והאחיות הצעירים, חברים קרובים, שכנים, אומץ והאינטליגנציה, צורת הדיבור ויכולת השכנוע, מאמצים פיזיים ואת המוות של האדם.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, מארס, סטורן, רהו וקטו. הירח ומרקורי יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. ונוס ויופיטר יזיקו.

הבית הרביעי מייצג את החזה, האם ואת אזור הנוחות של האדם. הוא גם מייצג בית וכלי רכב, את המשפחה שהאדם מקים עם בן/בת זוגו, את הסביבה הביתית ואת החינוך היסודי.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, הירח, מרקורי, ונוס ויופיטר. רהו וקטו יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. מארס וסטורן יזיקו.

הבית החמישי מייצג את הלב והקיבה, את הילדים ואת המערכות יחסים הרומנטיות של האדם. הוא גם מייצג משחקים ותחרויות, השקעות והימורים, כתבים עתיקים וחינוך על יסודי.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, הירח, מרקורי, ונוס ויופיטר. רהו ייתן גם תוצאות טובות וגם רעות. מארס, סטורן וקטו יזיקו.

הבית השישי מייצג את הבטן והאיברים שבה, ואת השגרה היומיומית של האדם. הוא גם מייצג מחלות, אויבים נסתרים, חיות מחמד, עובדים ומשרתים, בתי דין ותביעות.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם מרקורי, מארס, סטורן ורהו. השמש  תיתן גם תוצאות טובות וגם רעות. הירח, ונוס ויופיטר יזיקו.

הבית השביעי מייצג את האגן של האדם ואת האיברים שבו. הוא גם מייצג נישואין ושותפויות, משא ומתן ועסקים, אויבים גלויים ויחסים בינאישיים, ואת היחס של האדם לזולת.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם הירח, יופיטר וסטורן. מרקורי וונוס יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. השמש, מארס רהו וקטו יזיקו.

הבית השמיני מייצג את איברי המין החיצוניים ואת פי הטבעת, ואך אריכות חייו של האדם. הוא גם מייצג את חיי הנישואין, את משפחתם ונכסיהם של בני הזוג, דברים בלתי צפויים ותהפוכות, מצבים של חיים ומוות, מיסטיקה וידע ניסתר, משאבים תת קרקעיים, ריגול וחקר הלא נודע, מחלות כרוניות וחשוכות מרפא, חוסר מזל ויגון.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם מרקורי, סטורן, רהו וקטו. השמש וונוס יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. הירח, מארס ויופיטר יזיקו.

הבית התשיעי מייצג את הירכיים של האדם ואת דתו ואמונותיו. הוא גם מייצג השכלה גבוהה, מורים ומדריכים, השכלה גבוהה, נכדים, טיולים לחו"ל ועליות לרגל.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, הירח, מרקורי, וונוס. מארס, יופיטר וסטורן יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. רהו וקטו יזיקו.

הבית העשירי מייצג את הברכיים של האדם ואת אביו. הוא גם מייצג את הממשלה, קריירה, בוסים ומפקדים, מעמד חברתי, הכרה בהישגים ותארים.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, מרקורי, מארס, סטורן ורהו. ונוס תיתן גם תוצאות טובות וגם רעות. הירח ויופיטר יזיקו.

הבית האחד עשר מייצג את השוקיים ואת המעגל החברתי של האדם. הוא גם מייצג את הרצונות והשאיפות שלנו, הגשמת חלומות, פרנסה, קשרים עסקיים, ואת העם והחברה בה האדם חי.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם השמש, מרקורי, ונוס, מארס, ורהו. הירח, ויופיטר יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. קטו יזיק.

הבית השתיים עשר מייצג את כפות הרגליים של האדם ואת איכות השינה שלו. הוא גם מייצג הנאות מיניות וחלומות, הוצאות כספיות ואובדן חומרי, חו"ל וחלל, רוחניות וסוף החיים.

ברוב המקרים הכוכבים שיועילו בבית זה הם הירח וקטו. ונוס ויופיטר יתנו גם תוצאות טובות וגם רעות. השמש, מארס, סטורן ורהו יזיקו.

חזרה לאסטרולוגיה רפואית