הבית ה7 – בית היחסים

הבית השביעי באסטרולוגיה מייצג מערכות יחסים על כל סוגיהן, את האנשים שאנחנו אוהבים ואת אלו שאנחנו שונאים, את בני הזוג והשותפים העסקיים, משא ומתן ודיפלומטיה, שוק ועסקים, את האויבים הגלויים ואת המתחרים. בגופנו הוא מייצג את אגן הירכיים, את הרחם ואת איברי המין הפנימיים. ההפכים הגמורים אותם מייצג הבית השביעי נראים על פניו כסותרים לחלוטין זה את זה, אך ההקשר ביניהם הגיוני ביותר ונובע מהסמליות המקורית של בית לא פשוט זה.

Luxury yacht

אם נהפוך את גלגל המזלות לשעון, הבית השביעי מייצג את שעות השקיעה אשר עומדות בניגוד מוחלט לשעות הזריחה שמייצגות את הבית הראשון. בשעות אלו אנו לרוב מסיימים את יום העבודה וחוזרים הביתה לחיק המשפחה, או מתחילים לעסוק בעניינים אישיים במקום העניינים הפומביים בהם עסקנו במהלך היום, בדיוק כפי שבזמן זה השמש עוברת לצד השני של כדור הארץ והיום מתחלף בלילה. באותה צורה בה הלילה משלים את היום, הבית השביעי מייצג את האנשים אשר מולנו ואשר משלימים אותנו ולכן נחשב לאחד מעמודי התמיכה בחיי האדם.

אז למה מערכות יחסים, אנשים שאנחנו אוהבים ובני זוג?

כמו שהשקיעה משלימה את הזריחה, כך גם מערכות היחסים שאנחנו מנהלים משלימות אותנו. בכדי ליצור חיים חדשים אישה זקוקה לגבר וגבר זקוק לאישה. בכדי להשלים עסקה המוכר זקוק לקונה והקונה זקוק למוכר. בכדי לנהל שיחה הדובר זקוק למאזין והמאזין לדובר. כל מערכת יחסים בחיינו בנויה בבסיסה על השלמת החלקים שחסרים בנו. בין המזלות הבית השביעי מיוצג על ידי מזל מאזניים, והרי שרק כאשר שמים משקל שווה בשני הכפות המאזניים מתיישרים בדיוק כפי שהאנשים במערכת יחסים משלימים כל אחד את מה שאין לאחר לבדו.

Balance

ואיך בדיוק זוגיות קשורה למשא ומתן, עסקים ושותפויות עסקיות?

למרות שהקשר בין עסקים וזוגיות נשמע על פניו כמו המקצוע העתיק בעולם, הסיבה לכך היא גם הסיבה לכך שאותו מקצוע כל כך עתיק. כאשר מדובר באהבה של אם לילדיה מדובר באהבה ללא תנאים, אך לעומת התפיסה המודרנית של אהבה רומנטית, בזוגיות אהבה ללא תנאים היא אהבה חד צדדית ולרוב מתבטאת בניצול. דווקא במערכות יחסים מוצלחות ניתן לראות בבירור שלכל אחד מהשותפים יש צורך בשני ולכן הם נשארים ביחד. באותה מידה ניתן לראות זאת גם בשותפות עסקית בה שני הצדדים מרוויחים מהשותפות את מה שאין להם בלעדיה.

כל עסקה, בין אם מדובר ברכישת תאגיד לבין אם מדובר ברכישת לחם במכולת, מלווה במשא ומתן בו שני הצדדים מקבלים משהו זה מזה שלא היה להם לפני, ומכאן ההקשר לבית השביעי. ניתן לראות זאת בכל צורה של עסקים, בהם לרוב קיים מוצר בצד אחד של המאזניים ותמורה כספית בצדם השני. גם במקצוע העתיק בעולם ניתן לראות את אותו המצב, כאשר מצד אחד של המאזניים מונחת הסרת בדידות הלקוח (ולא מין כמו שרבים חושבים), ובצד השני תגמול כספי.

handshake

אז איך הבית השביעי יכול לייצג גם אויבים, מתחרים ואת אלה שאנחנו שונאים?

אם נסתכל על מצב של מלחמה בין שתי מדינות, נוכל לשים לב שבכדי שהמלחמה הזאת תמשיך נדרשים שני צדדים עוינים באותה מידה שבה בזוגיות נדרשים שני צדדים אוהבים. צבא שעומד לבד בשדה הקרב חסר תועלת ורק כאשר עומד צבא אחר מולו הוא מקבל מטרה לקיומו. אם רק אדם אחד מתחרה על מקום ראשון הרי שניצחונו מובטח אך גם הערך של אותו ניצחון אפסי, ורק כאשר מישהו מתחרה מולו לניצחון יש משמעות.

באותה מידה שאנו זקוקים לאדם אחר בכדי שיהיה לנו את מי לאהוב, אנו זקוקים לאדם אחר בכדי שיהיה לנו את מי לשנוא. הרגשות שאנחנו חווים כלפי אלו שאנחנו אוהבים עזים באותה מידה כמו הרגשות שלנו כלפי אלו שאנחנו שונאים. אהבה ושנאה שניהם צדדים שונים של אותו מטבע ולרוב שנאה מתחילה מאהבה ואהבה משנאה. כמו כן, תהליך שלום ניתן להוביל רק מול אויב ולא מול ידיד, באותה מידה שמלחמה אפשר להצהיר רק כנגד מישהו שלא נמצא איתנו במלחמה, וזאת הסיבה שדיפלומטיה אף היא מיוצגת על ידי הבית השביעי.

greek-warrior

ומה הקשר לאגן הירכיים ולרחם?

בגופינו אגן הירכיים אחראי על שיווי המשקל אשר מאפשר לנו לעמוד על שתי רגלינו. כל רגל נותנת משענת בפני עצמה אך לא תאפשר לנו ללכת כיוון שבזמן הצעד גופינו נשען על הרגל השנייה. בצורה זו אגן הירכיים מייצג בגופינו מערכת יחסים בין שתי הרגליים שלנו ומכאן הקשרו לבית השביעי.

הרחם הנשי לעומת איברי הרבייה הגבריים נשלט בידי מחזור חודשי אשר שומר על תפקודו מצד אחד ומגביל את הזמן בו הוא יכול לבצע את עבודתו מצד שני. אותו מחזור מאפשר רק חלון זמן קצר להפריה, כאשר מגיע למרכזו או במילים אחרות למצב מאוזן. השחלות אשר מווסתות את אותו מחזור חודשי אחראיות על שמירת אותו איזון כאשר יש ביצית מופרית וזה מה שעוצר את המחזור ומאפשר הריון. כמו כן גם הרחם וגם השחלות לא מסוגלים לתפקד בלי התערבות של הזרע הגברי אשר משלים את ייעודן, ומכאן ההקשר לבית השביעי ולזוגיות.

חזרה לבתים באסטרולוגיה