The unknown

הבית ה8 באסטרולוגיה ההודית מייצג סודות, דברים חבויים, ודברים שקוראים בפתאומיות. הוא מייצג את אריכות חיינו ואת איברי המין החיצוניים, חוסר מזל, תאונות וטראומות, מחלות קשות וכרוניות, ידע נסתר, מיסטיקה ומאגיה (כולל אסטרולוגיה), משאבים ונכסים של אחרים, מסים, תרומות וקצבאות, ירושה ואוצרות חבויים. הוא גם מייצג את המיניות של האדם ואת האקט המיני עצמו, דברים שנמצאים מתחת לאדמה כמו נפט, אבני חן ומתכות, את היחסים עם בני הזוג אחרי הנישואין ואת משפחתם של בני הזוג, ודברים שנעשים בסתר מאחורי דלתות סגורות. כמו בשאר המקרים בסמליות האסטרולוגית, נראה שהוא מייצג הפכים גמורים אך מאחורי ההפכים הללו קיים הגיון שקל להבין.

אז למה סודות, סודיות וידע נסתר? ואיך זה קשור לנפט?

אם הבית הראשון מייצג את הזריחה כיוון שהוא זה שעולה באופק בזמן הלידה, אז הבית השמיני הוא שעת הדמדומים, הזמן שבו העולם שסביבנו נמצא בין היום והלילה ובין האור לחושך. זהו הזמן שבו הצללים נהיים הכי ארוכים אותם צללים מחביאים אט אט את העולם מהעיניים שלנו. באותו מובן בית זה מייצג את הדברים אשר נסתרים מעינינו.

אך כמו שהצללים מסתירים מאיתנו חפצים ואנשים, כך גם אנו מסתירים סודות מהעולם. זאת הסיבה שבית השמיני מייצג סודות שאנחנו שומרים ודברים שאנחנו עושים הרחק מעיניהם של אחרים, וזאת גם הסיבה שהוא מייצג ידע נסתר, מיסטיקה וטקסים מאגיים אשר נעשים בחדרי חדרים, ואשר מעטים יודעים את הדרך לבצע אותם. גם אסטרולוגיה היא סוג של ידע נסתר כיוון שמעטים בלבד יודעים לפרש את תנועת הכוכבים ואת מה שהיא מסמלת עבור האדם, ולכן גם היא קשורה לבית השמיני.

הקשרו של הבית השמיני למשאבים לעומת זאת, נובע מכך שנפט, אבני חן ומתכות חבויים מתחת לאדמה והרחק מהעין, ועלינו לנבור עמוק וגלות את מקומם לפני שנוכל הוציאם ולנצל אותם. כמו כן, לרוב לא ניתן להשתמש בצורתם הגולמית בהם וערכם האמיתי מוסתר אף הוא מהעין עד לרגע שבו אנו משנים את צורתם למוצר שימושי.

All-Seeing-Eye

ולמה מיניות, יחסי מין ואיברי מין חיצוניים?

ברוב המוחלט של התרבויות יחסי מין הם עניין פרטי של בני הזוג ולא מהווים את נחלת הכלל. לעיתים אף אזכורם הוא בגדר טאבו ובמקרים אחרים פשוט מדובר במשהו שלא נהוג לעשות לעיני כל. גם המיניות של האדם היא לרוב עניין שהוא שומר מאחרים. בין אם מדובר בהעדפות מסוימות, פנטזיות או אפילו השאלה של "יציאה מהארון", ברוב המקרים מדובר בנושאים אשר האדם שומר לעצמו או חולק רק עם אנשי סוד מעטים ויחידי סגולה, ומכאן ההקשר בין מין ומיניות לבית השמיני הפרטי והחבוי. הקשר חשוב נוסף הוא שיחסי מין גורמים להריון, אך הזמן שבו האישה תיכנס להריון אם בכלל וכמות הילדים שייווצרו, או במילים אחרות התוצאות של האקט המיני, לא נמצאים בשליטתנו וחבויים מאיתנו.

גם את איברי המין החיצוניים נהוג להסתיר בדרך אחת או אחרת ברוב התרבויות, בין אם מדובר בעלים ופיסות בד או בשכבות בגדים גנדרניות. כמו כן מדובר באחד האזורים היחידים בגופנו שמתכסה בשיער אשר נותן כיסוי טבעי לאותו אזור. חשוב לציין כי החזה והפטמות, בין אם גבריים או נשיים, לא מיוצגים על ידי הבית השמיני אלא על ידי הבית הרביעי והירח, ולמרות שהחזה הנשי נתפס בתרבויות רבות בתור איבר מין, לא מדובר בתפיסה אשר חולקים כלל בני האדם ובשבטים מבודדים רבים החזה לא נתפס כאובייקט מיני בכלל ונותר חשוף לעיני כל.

Vampire

ומה הקשר בין מיניות לירושה, מסים ומשאבים של אחרים?

הקשר בין מין למשאבים של אחרים נראה לעין בעובדה שאיברי המין הם האיברים היחידים שזקוקים לאיברים של אדם אחר בכדי לבצע את תפקידם. כמו כן משאבים של אדם אחר לרוב חבויים מאיתנו, ויכולתנו להשתמש בהם מוגבלת על ידי בעליהם ולא נמצאת בשליטתנו, ומכאן ההקשר לבית השמיני. גם ירושה היא משאבים של אדם אחר, מהווה עניין פרטי, ותכולתה והזמן בו נקבל אותה חבויים מאיתנו עד לפירעונה הפתאומי והלא בהכרח נעים.

גם הקשר בין הבית השמיני למסים נובע מהעובדה שהבית השמיני מייצג משאבים של אחרים, ובמובן מסוים מסים הם משאבים של הכלל או לפחות של הממשלה אשר נמצאים ברשותנו. כמו כן אותם מסים נותנים לנו גישה לתשתיות ממשלתיות אשר אף הן מהוות משאבים של אחרים. גם תרומות וקצבאות קשורות לבית השמיני עקב היותן משאבים של אחרים, אך הן קשורות גם למחלות, נכות וחוסר מזל פיננסי אשר מיוצגים גם הם על ידי בית זה ומהווים בעצמם את הסיבה לקבלת אותן התרומות או הקצבאות.

Golddigger

ואיך כל זה קשור לתאונות ומחלות קשות ? וממתי יחסי מין הם חוסר מזל?

ההקשר בין הבית השמיני לתאונות, מחלות וחוסר מזל נובע מהעובדה שהוא מייצג את אזור הדמדומים בטבלאות הלידה. כמו שבשעת הדמדומים מופיעים יותר צללים אשר נראים מאיימים, כך גם הבית השמיני מייצג דברים שמביאים לנו יגון כמו טראומות נפשיות, תאונות ופציעות, מחלות קשות וחשוכות מרפא, ואף את המוות שלנו ושל הקרובים אלינו. ולמרות שהעובדה שהבית השמיני מייצג גם מוות וגם אריכות חיים נראית כסותרת את עצמה, ברגע שתקופת חיינו מסתיימת המוות בלתי נמנע ולכן הגיוני לחבר בין הדברים. כמו כן, הבית השמיני לא בהכרח מסמל את המוות שלנו אך כן מסמל תהפוכות ודברים שקוראים לנו בפתאומיות, ואלו יכולים להידמות למוות ולהביא להתחלות חדשות בחיינו.

למרות זאת, התהפוכות אותן מייצג הבית השמיני לרוב יהיו לא נעימות. תאונות ופציעות יכולות להוביל לתהפוכות בחיים אך מעטים יראו בהם משהו חיובי ומכאן ההקשר לחוסר מזל. כמו כן, הפתאומיות שבה הן קורות היא שקושרת אותם יותר מכל לבית בלתי צפוי זה, כיוון שאם היינו יודעים שניתקל בתאונה או בפציעה היינו מונעים זאת. אותן תאונות ופציעות יכולות לסכן את חיינו, וכאמור לעיל הן אריכות חיינו והן מותנו מיוצגים על ידי הבית השמיני. גם מחלות קשות לרוב ישימו את חיינו בסכנה, ומכאן הקשרן הן לבית השמיני והן לאריכות חיים, ומחלות חשוכות מרפא נקשרות לבית השמיני גם מכיוון שהדרך לטפל בהן נסתרת מאיתנו וגם כי הן לרוב יגרמו לשינויים קיצוניים ומרחיקי לכת בחיינו.

caravaggio

חמתי זה באמת חוסר מזל, אבל למה חיי הנישואין בכללי קשורים פה?

יחסי מין מהווים חלק בלתי נפרד מהנישואין, וחיי המשפחה והיחסים בין בני הזוג אחרי הנישואין הם עניין פרטי אשר חבוי מעיני הכלל ומכאן הקשרם לבית השמיני. כמו כן בחיי הנישואין קיימת חלוקת משאבים וכל אחד מבני הזוג מקבל גישה למשאבים של השני, ומכאן ההקשר למשאבים של אחרים. הקשר חשוב נוסף הוא שבני הזוג לרוב חולקים ביניהם את סודותיהם, אשר מהווים את הסמליות העיקרית של הבית השמיני.

משפחתם של בני הזוג לעומת זאת, קשורה לבית השמיני דווקא בגלל שהיא מהווה משאבים של אחרים אשר נכנסים לחיינו לאחר הנישואין וכחלק מהם, ודווקא דרך הבית השמיני ניתן לראות את יחסיו של האדם עם המשפחה של בן או בת זוגו. הקשר חשוב נוסך הוא שמשפחת בני הזוג מהווה גורם אשר לא נמצא בשליטתנו, לא תלוי בנו ולעיתים כזה שנוטה באופן פתאומי ובלתי צפוי לבוא לביקור.

MWC

חזרה לבתים באסטרולוגיה