ככלל אינני עוסק בניתוח תנועת הכוכבים או באסטרולוגיה עולמית אך אירוע אסטרונומי אחד שיתרחש בקרוב בהחלט תפס את תשומת ליבי.

ב14 בנובמבר יקרה אירוע מעניין במיוחד מבחינה אסטרונומית ואסטרולוגית – הירח המלא יהיה קרוב במיוחד לכדור הארץ וייצור תופעה הידועה בתור "סופר ירח". תופעה זו שכיחה למדי בפני עצמה אך הפעם האחרונה שבה הירח המלא היה כה קרוב לכדור הארץ בייצה בינואר 1948. אותו ירח מלא היה במזל סרטן אשר מסמל בין היתר אדמה ומולדת, ובישר על עצמאותן של ישראל, צפון ודרום קוריאה, בורמה וסרילנקה, ושינויים גיאופוליטיים אחרים כמו המצור על ברלין שהתחיל את המלחמה הקרה או תחילת האפרטהייד בדרום אפריקה.

כאשר שמעתי על ה"סופר ירח" הקרב תחילה עלה חיוך על פניי כיוון שחשבתי שהוא נופל על מזל שור, בו הירח בעילוי, ומבשר על התאוששות שווקים ושפע קרב. אך כאשר באתי לבדוק את המיקום המדויק של הירח המלא הבא, גיליתי כי בהורוסקופ הסידריאלי לפיו אני עובד הוא נופל בסופו של מזל טלה, בחלקו הראשון של מזל הירח קריטיקה. ולמיקום זה סמליות שונה בתכלית.

 

מזל הירח קריטיקה

מזלות הירח הם מושג שכמעט ולא מוכר במערב, אך השימוש בהם החל עוד לפני 12 מזלות השמש הבבליים שאנחנו מכירים כיום. שלא כמו המזלות אליהם אנו רגילים כיום, מזלות הירח הם 27 במספר ומסמלים את 27 הימים שלוקח לירח להקיף את כדור הארץ.

אחד מ27 מזלות הירח הוא קריטיקה, המזל החד. סמלו הוא כלי חד וחודרני כמו סכין או ראש חץ, ומשמעות שמו קריטי או ביקורתי. מזל ירח זה משתרע בין 26.6 מעלות במזל טלה ל10 מעלות במזל שור בהורוסקופ הסידריאלי. ניתן לראות במזל ירח זה את קצה הקרניים של השור והטלה, או את ההיבט הלוחמני וההתקפי של מזלות אלו.

אותו היבט יכול להתפרש כחיובי ביותר, לדוגמא בהקשר לספורט ותחרויות. כמו כן כאשר מדובר בחלק שנופל במזל שור, מזל קריטיקה לרוב מסמל יזמות עסקית או פיתוח משאבים. אך דווקא החלק הקטן שנופל במזל טלה הוא מיקומו של הסופר ירח הנוכחי, ואותו חלק קטן הוא הלוחמני ביותר. 

בחלוקת התשע, שיטה אשר משתמשים בה באסטרולוגיה ההודית לקבלת מידע פרטני על מיקומו של כוכב, אותו חלק קטן מסמל את מזל קשת, אשר מסמל לא רק לוחמנות כשאר מזלות האש, אלא גם דבקות באמונות או באידיאולוגיה ואת המוכנות למות עבורן.

greek-warrior

ניתוח מיקום הכוכבים בזמן הירח המלא

הירח המלא יהיה בסוף מזל טלה במזל הירח קריטיקה, מה שמסמל נטייה לוחמנית ודבקות חסרת פשרות באמונה או אידיאולוגיה. אותו סופר ירח הולך להיות תחת היבט רביעי של מארס שנמצא בעילוי במזל גדי (אגרסיביות בעוצמה מרבית) והיבט חמישי של ראש הדרקון שנמצא במזל אריה (הגזמה של אגו ושליטה). שני ההיבטים הללו בהחלט לא מבשרים טובות לגבי הדרך שבה אותו סופר ירח יתבטא באירועים בעולם.

באותו זמן השמש תהיה בנפילה בסופו של מזל מאזניים, תחת היבט חמישי של זנב הדרקון שנמצא במזל דלי (אובדן שליטה בהמונים).

ונוס תהיה במזל קשת במזל הירח מולה (שנחשב הרסני במיוחד), 2 מעלות ממרכז הגלקסיה.

מרקורי יהיה צמוד לסטורן במזל עקרב – הגבלה של חשיבה לוגית ותקשורת, בשילוב עם פסימיות. הוא גם ישלח היבט שלישי על ונוס (קשיים במערכות יחסים), והיבט עשירי על ראש הדרקון (שחיתות, הגבלת זכויות הפרט).

 supermoon-chart

פירוש הניתוח

העובדה שלא מדובר בירח נולד, אשר מסמל התחלות חדשות, אלא בירח מלא, אשר מסמל שיא או הבשלה, רומזת על כך שהאירועים הצפויים לא יהיו חידושים אלא סיומם של תהליכים שמתרחשים כבר עכשיו. ההקשר בין הירח לאמהות מתפרש כאן כסיום תקופת ההריון ולידת התינוק בצורת התוצאות של אותם תהליכים. מיקומו דווקא במזל טלה ובמזל הירח קריטיקה מצביע כי אותן תוצאות יהיו עקובות דם. גם ההיבט הרביעי של מארס על הירח ומיקומו במזל העילוי שלו, מצביעים על קרבות ושפיכת דמים. להיבט זה מצטרף גם ההיבט של ראש הדרקון ממזל אריה הכוחני והשתלטני, מה שרק מקצין את המצב.

למרות כל אלו, האלמנט הכי חשוב בתמונה הוא דווקא ונוס. בזמן שמארס מייצג קרבות ושפיכת דמים, הכרזת מלחמה היא מעשה פוליטי ולכן נמצאת תחת הקטגוריה של ונוס ולא של מארס ואותה שפיכת דמים יכולה להיות כתוצאה מאסון טבע או פיגוע טרור. אך מיקומה של ונוס אינו במזל רגוע כמו דגים או סרטן, אלא במזל קשת האידיאולוגי והלוחמני, במזל הירח מולה שמסמל עקירה מהשורש ושבתוכו ממוקם מרכז הגלקסיה. מיקום זה מראה שלא מדובר באסון טבע או בפעילות טרור בלבד, אלא במלחמות במלוא המובן. גם כאן נוסף אלמנט של הקצנה עם היבט חמישי של ראש הדרקון, מה שמחזק את האפשרות של מלחמות. כמו כן, העובדה שהירח נמצא בחלוקת התשע של מזל קשת ושוונוס נמצאת במזל קשת במפה הראשית, מצביע על כך שהסיבה לאותן מלחמות תהיה אידיאולוגית או דתית.

האלמנט האחרון שיש לקחת בחשבון במפה זו, הוא השמש שנמצאת בנפילה במזל מאזניים, ובמזל הירח וישאקה שסמלו שער ניצחון. הסיבה שמדובר במיקום הרסני ביותר היא שכאשר מכניסים את האגו (השמש) למערכת יחסים (מזל מאזניים), הרצון לאהוב הופך לרצון לשלוט, וקנאה, שתלטנות וכוחניות מחליפים את ההנאה, ההבנה וההדדיות. מזל הירח וישאקה שהוזכר לעיל יכול לסמל את איבר המין הנשי, אשר מהווה באופן מטאפורי את שער הניצחון של האהבה, אך כאשר השמש נמצאת במקום זה המטאפורה הופכת למציאות ואותו שער ניצחון, כמו כל שערי הניצחון, נבנה על גופותיהם של חיילים. גם פה התמונה לא מתבהרת עם היבט חיובי כי אם נהיית קודרת אף יותר בזכות ההיבט החמישי של זנב הדרקון, אשר מסמל אובדן שליטה ועיוורון.

 Napoleon

השלכות על ישראלהירח המלא ייפול בבית השביעי עבור מדינת ישראל, מה שיכול לסמל מאבק דיפלומטי משמעותי או מלחמה במלוא מובן המילה. ראש הדרקון בבית ה11 של השגת מטרות וחלוף השמש אשר שולטת בבית ה11 בבית הראשון מסמלות כי לא הרצון להגן על עצמינו ולא אהבת המולדת יהיו הסיבה לאותו מאבק, כי אם שאיפות פוליטיות בלבד. מיקומה של ונוס, שליטת הבית הראשון, בבית השלישי מצביע גם הוא על מאבק ותחרותיות לשם השגת מטרות.

את תוצאותיו של המאבק ניתן לראות במיקומו של מארס, שליט הבית השני והשביעי, בבית הרביעי אשר מסמל אדמה, ובמיקומה של השמש בבית הראשון. המיקומים הללו יכולים לרמז על שינויים בגבולות המדינה ומיקום השמש בהחלט מרמז על ניצחון. למרות זאת, אותו ירח מלא מרמז על מחיר כבד לניצחון זה, והשמש ומארס לא מציגים את המחיר האמיתי של אותו ניצחון, אשר כנראה יתברר רק בעוד 3 שנים עם מעברו של סטורן בבית הרביעי.

 

השלכות על ארצות הבריתעבור ארצות הברית הירח המלא ייפול על הבית החמישי שמסמל את כס המלכות, ועם חלופה של ונוס בבית הראשון והבחירות לנשיאות ב8 לנובמבר, ניתן לומר בוודאות כי תוצאות הבחירות יובילו למאבק פנימי משמעותי.

 

השלכות על שאר העולםקרוב לוודאי כי ירח מלא זה מבשר הצלחות מרשימות ואף שבירת שיאים בענפים שונים של ספורט, ביחד עם משלחות מחקר מוצלחות ואפילו פיתוחים טכנולוגיים כמו שיטות ניתוח חדשות ואפילו כלי נשק שטרם נראו. אך ביחד עם בשורות חיוביות אלו, נראה כי הוא מבשר גם על תחילתן של מלחמות, ועל קרבות ושפיכת דמים בהיקף משמעותי.

 

סיכום

תהיתי רבות אם לפרסם את הנאמר כאן. הידע שלי באסטרולוגיה עולמית מועט מאוד, וכולי מלא תקווה שהפרשנות שנתתי לאירוע אסטרונומי זה שגויה לחלוטין. אך אין זה מספיק כדי להצדיק שתיקה, כיוון שאם הניתוח לעיל אכן נכון אז הרי שניתן להתכונן לאירועים הצפויים, ואולי אפילו לשנות אותם. אז כן, אני מקווה שכל הכתוב כאן לא יתגשם ורק יוכיח את חוסר יעילותי בתור אסטרולוג. אך אם התחזית אכן נכונה אז אני מקווה אף יותר שהיא תגיע לקהל היעד הנכון ותעזור לו למנוע את אותה שפיכת דמים, או לכל הפחות תעזור להגן על כל מי שיקרא תחזית זו בפניה. "זכותנו לבחור מעשינו, אך לא פירותיהם. אז אל לנו לפעול מציפיה לפירות, או ליפול לחוסר מעש".

 

tiananmen-square
זכותנו לבחור מעשינו, אך לא פירותיהם. אז אל לנו לפעול מציפיה לפירות, או ליפול לחוסר מעש – בהגווד גיטה

 

*הניתוח האסטרולוגי לעיל נעשה תוך שימוש בהורוסקופ הסידריאלי ולא ההורוסקופ הטרופי בו משתמשים באסטרולוגיה מודרנית.

*שיטת הניתוח האסטרולוגית בה נעשה כאן שימוש היא שיטת הפאראשארה ההודית, לכן המסקנות יכולות להיראות תמוהות למי שרגיל לשיטות אסטרולוגיות אחרות.