כל סוג של אסטרולוגיה מתבסס על כך שהכוכבים והמזלות מסמלים אלמנטים שונים בחיינו, אך אותה סמליות תהיה שונה מאוד אם נשים מפה אסטרולוגית של זוגיות לצד מפה אסטרולוגית של בניין. באותה מידה, בזמן שבמפת לידה רגילה ונוס ומארס יסמלו נשים וגברים בחיינו, במפה אסטרולוגית רפואית הם יסמלו ורידים ועורקים. מעבר לכך, הם יסמלו גם כליות ושרירים, עדשות עיניים וכדוריות אדומות, נוזלי ואיברי מין, ועוד שלל חלקי גוף. במובן זה, אסטרולוגיה רפואית לא פחות מסובכת מתחומי רפואה אחרים, אך בהחלט ניתן לעשות הכללות מסויימות למי שמעוניין להבין יותר טוב את המתרחש במפת לידתו.

אז מה מסמלים הכוכבים מבחינה רפואית?

שמש

מבחינה אנטומית השמש מסמלת את החדרים התחתונים של הלב, את הקיבה והחומצה שבתוכה, את הסחוסים והשרירים של עמוד השדרה, את קרניות העיניים, את ויסות הטמפרטורה ואת ספיגת המינרלים בגוף, וסטרואידים גבריים מסויימים כמו דיהידרוטסטוסטרון.

השפעות השמש על המראה החיצוני כוללות פנים סימטריות ומושכות, גוון אדמדם או חום לעור, לעיניים ולשיער, שיער או זקן שופעים ומתולתלים, קומה נמוכה יחסית לממוצע, התקרחות, שיערות שיבה וקמטים בגיל צעיר יחסית ומבנה גוף מאוזן ושרירי.

מבחינה פסיכולוגית, השמש מסמלת את הבטחון והערך העצמיים שלנו, את שאפתנותנו ואת האמונה שלנו בעצמנו, ומהווה מדד לאינטליגנציה מבחינת מקוריות ויצירתיות.

למידע נוסף על השמש לחצו כאן.

Napoleon

הירח

מבחינה אנטומית הירח מסמל את המוח ונוזל המוח והשדרה, את החזה ובלוטות החלב, את הרחם, את החדרים העליונים של הלב, את ויסות מאזן הנוזלים ואת ויסות המחזור החודשי, והורמונים מווסתים מסויימים כמו מלטונין.

השפעות הירח על המראה החיצוני כוללות פנים עגולות ולחיים מלאות, גוון בהיר לעור וכהה או שחור לעיניים ולשיער, קומה ממוצעת או גבוהה במעט מהממוצע, התקרחות, שיערות שיבה וקמטים בגיל מבוגר אם בכלל, שפע קימורים וחזה גדול מהממוצע אצל נשים, ומבנה גוף רחב יחסית לממוצע.

מבחינה פסיכולוגית, הירח מסמל רגישות ויציבות רגשית, הזדהות עם אחרים ודאגה לזולת, ומהווה מדד לאינטליגנציה תוך-אישית/רגשית.

למידע נוסף על הירח לחצו כאן.

birth_of_the_moon_by_korwynn

מרקורי

מבחינה אנטומית מרקורי מסמל את דרכי הנשימה והריאות, את הלשון ומיתרי הקול, את תוף האוזן והאוזן הפנימית, את כפות הידיים והאצבעות, את העור שעל גופנו, את הניורונים ומערכת העצבים הסומטית, והורמונים מקשרים מסויימים כמו דופמין.

השפעות מרקורי על המראה החיצוני כוללות פנים סימטריות ומאוזנות במיוחד, גוון בהיר או חום לעור, לעיניים ולשיער, קומה ממוצעת או גבוהה במעט מהממוצע, התקרחות, שיערות שיבה וקמטים בגיל מבוגר אם בכלל, ומבנה גוף ממוצע או מעט רזה מהממוצע.

מבחינה פסיכולוגית, מרקורי מסמל את יכולות הקשב והריכוז, כישורי דיבור ולמידת שפות חדשות, את הזכרון לטווח קצר ואת היכולת שלנו לפרש מידע חדש, ומהווה מדד לאינטליגנציה אסוציאטיבית ולינגוויסטית.

למידע נוסף על מרקורי לחצו כאן.

Hermes

ונוס

מבחינה אנטומית ונוס מסמלת את לובן ועדשות העיניים, את האף, השפתיים ובלוטות הטעם,את הכליות והשחלות, את הביציות והזרע, את איבר המין הנשי, את הרוק ואת נוזלי הסיכוך, את שלפוחית ודרכי השתן, את הורידים ומערכת הלימפות, והורמונים נשיים מסויימים כמו אסטרוגן.

השפעות ונוס על המראה החיצוני כוללות פנים עדינות ורזות במעט מהממוצע, גוון כהה או שחור לעיניים ולשיער, קומה ממוצעת או נמוכה במעט מהממוצע, שיער מתולתל אך לעיתים עם יתר שיער גוף, התקרחות, שיערות שיבה וקמטים בגיל מבוגר אם בכלל, ומבנה גוף ממוצע או מעט רזה מהממוצע.

מבחינה פסיכולוגית, ונוס מסמלת את חוש הטעם והאסטתיקה, את ההעדפות המיניות שלנו, את יכולתנו לחוש הנאה ואת יכולתנו להתפשר ולהסכים עם אחרים, ומהווה מדד לאינטליגנציה דיפלומטית.

למידע נוסף על ונוס לחצו כאן.

ML

מארס

מבחינה אנטומית מארס מסמל את השרירים האדומים ואת העורקים, את הדם בכלל ואת הכדוריות האדומות בפרט, את מוח העצם ואת כיס המרה, את הזרועות, את איבר המין הגברי והורמונים גבריים מסויימים כמו טסטוסטרון.

השפעות מארס על המראה החיצוני כוללות פנים רזות מהממוצע ולרוב עם עצמות לחיים בולטות, גוון חום או אדמדם לעור, לעיניים ולשיער, קומה נמוכה מהממוצע, שיער וזקן דלילים יחסית אך לעיתים עם יתר שיער גוף, התקרחות, שיערות שיבה וקמטים בגיל צעיר יחסית, מבנה גוף צר, שרירי וצנום יחסית לממוצע, וחזה קטן מהממוצע אצל נשים.

מבחינה פסיכולוגית, מארס מסמל את הנחישות וההתמדה שאנו מפגינים, אומץ ותעוזה בפני סכנות ומוכנות לקחת סיכונים, חשק ואון מיניים, התקפי זעם ותוקפנות כלפי אחרים, ומהווה מדד לאינטליגנציה לוגית-מתמטית.

למידע נוסף על מארס לחצו כאן.

Ares2.jpg

יופיטר

מבחינה אנטומית יופיטר מסמל את מערכת העיכול בכלל ואת הכבד בפרט, את השרירים הלבנים, את הבטן ואת את מצבורי השומן בגופנו, את הרגליים ובייחוד הירכיים, את המערכת החיסונית, הורמונים מקשרים מסויימים כמו סרטונין והורמונים אנאבוליים מסויימים כמו הורמון הגדילה האנושי.

השפעות יופיטר על המראה החיצוני כוללות פנים מרובעות ומפוסלות ולחיים מלאות, גוון בהיר לעור, לעיניים ולשיער, קומה גבוהה מהממוצע, שיער וזקן שופעים ובריאים אך לעיתים עם יתר שיער גוף, התקרחות, שיערות שיבה וקמטים בגיל מבוגר אם בכלל, שפע קימורים וחזה גדול מהממוצע אצל נשים, ומבנה גוף רחב, שרירי וגדול יחסית לממוצע.

מבחינה פסיכולוגית, יופיטר מסמל את הערכים והאמונות שלנו, את יכולתנו להאמין ולסמוך על אחרים, את שמחת החיים שלנו, את הזכרון לטווח ארוך ואת הבנת הנקרא, ומהווה מדד לאינטליגנציה מרחבית וקיומית.

למידע נוסף על יופיטר לחצו כאן.

Samson

סטורן

מבחינה אנטומית סטורן מסמל את העצמות ואת השיניים שלנו, את הסחוס ואת המפרקים, את השיער ואת הציפורניים, את המעי הגס ואת פי הטבעת, מוגבלויות למיניהן, והורמונים קטבוליים מסויימים כמו קורטיזול.

השפעות סטורן על המראה החיצוני כוללות פנים ארוכות עם עצמות בולטות, גוון כהה או שחור לעור, לעיניים ולשיער, קומה גבוהה מהממוצע, שיער וזקן ארוכים ודלילים, התקרחות בגיל מבוגר אם בכלל אך שיערות שיבה וקמטים בגיל צעיר יחסית, ומבנה גוף צר ומוארך יחסית לממוצע.

מבחינה פסיכולוגית, סטורן מייצג את הלחצים והדאגות יומיומיים, את הפחדים ואת החששות, את יצר ההישרדות ואת המוכנות ללכלך את הידיים, ומהווה מדד לחכמת רחוב ובמצבים מסויימים לקשיי למידה ומוגבלות שכלית.

למידע נוסף על סטורן לחצו כאן.

peter-the-great-interrogating-tsarevich-alexey

חזרה למאמרי הכוכבים