השפעת מיקומם של הכוכבים על חיינו

הכוכבים במפת הלידה מייצגים אלמנטים שונים של האישיות והגוף שלנו, ומיקומם מראה על הדרך בה הם פועלים. בכדי להבין יותר טוב איך משפיע המיקום של הכוכבים במפת הלידה על חיינו, נעשה השוואה בין האלמנטים שהם מייצגים לבין מכונית, בה אותם האלמנטים יהיו החלקים המכאניים שמפעילים אותה.

Car Assembly

השמש

בגופנו השמש מייצגת את הלב ובאישיות שלנו את הערך העצמי, אך באוטו ההשוואה הכי טובה תהיה למנוע. המזל בו השמש ממוקמת וההיבטים מכוכבים אחרים יקבעו את סוג המנוע, את איכותו ואת כוחות הסוס שהוא מסוגל לייצר, ומיקומו באוטו ייקבע על ידי הבית שבו ממוקמת השמש.

השמש בבית הראשון תייצג מנוע בחרטום האוטו, כמו ברוב המכוניות המודרניות, ומיקום זה נחשב להכי מועיל כיוון שתמיד ידחוף אותנו קדימה. בגופינו הלב ממוקם בבית החמישי שבמקור מיוצג על ידי מזל אריה, ולמרות שבאוטו יהיה מדובר במרכז הרכב, מדובר במיקום מצוין לרכב 4X4 לדוגמא.

מיקום השמש בבית השביעי יהיה כמו למקם מנוע מתחת למושב הנוסעים האחורי, מה שיחמם את האזור ויגרום לאי נוחות מיותרת עבורם. באותה מידה באישיות שלנו זה יתורגם ליותר מדי אגו במערכות יחסים או לחילופין למצב בו אנו נותנים לאחרים לקבוע את הערך העצמי שלנו.

לעומת זאת אם השמש ממוקמת בבית ה12, זה יהיה למקם את המנוע בעגלה מאחורי האוטו מה שלא מהווה מיקום יעיל במיוחד אם רוצים להגיע לאנשהו. כמובן שבגופינו מיקום הלב לא משתנה, אך מבחינת הערך העצמי זה לרוב יתורגם לחלומות גדולים אך לדחף נמוך ליישם אותם.

P90045747

הירח

בגופינו הירח מייצג את המוח ובאישיות שלנו את הרגשות, ובאוטו ההשוואה הכי טובה תהיה לנהג. בגופינו המוח נמצא בבית הראשון שמייצג את הראש, אך לעומת הגוף שלנו שבו מערכת ההיגוי נמצאת בעמוד השדרה ונמתחת מהמוח לאורכו, באוטו היא צריכה להיות קרובה ככל שניתן לנהג וניתן לומר שנמצאת בבית השלישי שמייצג בגופינו את החזה העליון ואת הידיים בהן משתמש הנהג לשליטה ברכב. באישיות שלנו מיקום הירח בבית השלישי לרוב יראה נחישות ושליטה, אך לא בהכרח נינוחות ושקט נפשי בדומה לנהג שלא יכול לעזוב את ההגה עד שיגיע ליעד.

באוטובוס לעומת זאת, הנהג ומערכת ההיגוי אכן נמצאים בחרטום ולכן בבית הראשון, בדיוק כמו בגופינו. במצב כזה הנהג מודע באופן מלא למתרחש מסביבו בכביש ומקבל זווית ראייה מצוינת בכדי לדעת מה לפניו. באישיות שלנו זה לרוב מתורגם כמצב בו אנו תמיד חושבים על העתיד ועל מטרותינו, אך לעיתים כמו נהג האוטובוס לא רואים את המתרחש עם האנשים שסביבנו.

אם לעומת זאת היינו ממקמים אותה בבית השמיני בתא המטען, ספק אם הנהג היה מצליח להגיע לאנשהו. באישיות שלנו זה היה מסמל מצב שבו אנחנו חושבים יותר מדיי על הצדדים האפלים של החיים. גם אם נמקם את הנהג בבית ה12 או בעגלה מאחורי האוטו, זה יהווה מצב בעייתי כיוון שאז הוא נוהג בעגלה ולא באוטו עצמו. באישיות של אדם זה לרוב יתורגם למצב שבו הוא חולם בהקיץ ולא מחובר למציאות.

מרקורי

מרקורי מייצג מערכות בקרה ותקשורת, כמו מערכת העצבים בגופינו והמערכות החשמליות וההיגוי ברכבים. מרקורי לעולם לא מתרחק יותר מבית אחד מהשמש, ובאותה מידה עמוד העצבים בגופינו נמצא קרוב ללב והמצבר והאלקטרוניקה ברכב נמצאים בסמוך למנוע. למרות זאת מיקומו בבתים מסוימים מצביע על יעילות תפקוד המערכת.

לדוגמא בבית הראשון הוא יצביע על קליטת מסרים ישירות מהחרטום כמו במקרה של מערכות חכמות למניעת תאונות עם חיישנים מקדימה. גם בגופינו זה יצביע על שליטה מצוינת במערכות הגוף ובאישיותנו על חשיבה לפני מעשה ויכולת להעביר את המסר בצורה ברורה וחד משמעית.

בבית השמיני לעומת זאת מיקום של חיישנים כלשהם יעזור רק לדעת את מצב תא המטען ולא יועיל במיוחד לנהיגה. באישיות שלנו מצב כזה יתורגם לאינסטינקט הישרדות מעולה אך לא בהכרח לתקשורת טובה עם אחרים. גם בבית ה12 מיקום החיישנים יהיה בעגלה מחוץ לאוטו מה שיכול לעזור במיפוי הסביבה אך לא בנהיגה עצמה, ובאישיותנו זה ישפר את הדמיון אך לא את קישורי התקשורת.

Drivers Seat

ונוס

למרות שוונוס מייצגת כלי רכב בכללי, אחד הדברים הכי חשובים שוונוס מייצגת בגופינו הוא העיניים, וברכב היא תייצג בהתאם את השמשות. כאשר מצבה ומיקומה מועילים במפת הלידה זה יצביע על ראייה טובה בגופינו ושמשות נקיות ברכב כמו במקרה של מיקומה בבית הראשון. מיקומה בבית הרביעי מועיל במיוחד כיוון שיצביע על מיקום שמשות שיהיה נוח למשתמש ותחזוקה הולמת של צלילותם, ובאישיותנו יתורגם לטיפוח עצמי וחיבה ליופי ולאסתטיקה.

מיקומה בבית השישי לעומת זאת יצביע על שדה ראייה צר מדי משמשות הרכב, ובאישיותנו יתורגם לדימוי עצמי נמוך. גם בבית השביעי המיקום של ונוס יהיה בעייתי, כיוון שהוא יצביע על שמשה קדמית צרה ושמשות צדדיות רחבות מה שעוזר להביט בנוף שמסביב אך מסיח את דעתו של הנהג מהדרך. באישיותנו זה לרוב יתורגם לחיבה יתרה למותרות או למערכות יחסים.

מארס

בזמן שהשמש היא המנוע ההשוואה הכי טובה בין מארס לבין רכיב ברכב תהיה דוושת הגז כיוון שמארס מייצג את הפעולות שלנו, ואת הדחף לפעול. בגופנו הוא מייצג את השרירים אשר פזורים בכל הגוף ואת הידיים אשר איתן אנו פועלים בעולם החומרי והופכים מחשבה למעשה. באוטו מיקומה של דוושת הגז יהיה בבית השלישי בצמוד לנהג, בדומה מיקומם של הידיים בבית השלישי בגופינו.

אם מארס נמצא בבית השביעי לעומת זאת, יהיה הדבר משול למיקום דוושת הגז בסמוך לנוסעים במושב האחורי, מה שיוביל ללא מעט חיכוכים ואי הבנות בין הנהג לנוסעים ואף יכול להסתיים בתאונה. באישיותנו זה יתורגם לאגרסיביות יתרה כלפי הסובבים אותנו, או מצדם. גם אם מארס נמצא בבית הרביעי המיקום יהווה בעיה כיוון שיהיה משול למיקום הדוושה בתוך כיסא הנהג מה שיוביל לאיבוד שליטה במהירות הרכב. באישיותנו זה לרוב מתורגם לאגרסיביות כלפי המשפחה או לאגרסיביות הנובעת מעודף רגשות.

יופיטר

יופיטר מייצג בין היתר את האופטימיות שלנו ואת המזון שגופינו מקבל, וברכב ייצג את צריכת הדלק. בדיוק כפי שאופטימיות ואמונה בעצמנו דוחפים אותנו קדימה בחיים והמזון שאנו אוכלים נותן לנו את הכוח לתפקד, כך גם הדלק במכונית נותן לה את האפשרות לנוע קדימה בדרכה אל היעד. בגופינו השומן, שהוא מצבור הדלק של הגוף, מפוזר בכל גופנו, אך ברכב הדלק לרוב נשמר בירכתיים, אשר מיוצגות על ידי הבית התשיעי. עבורנו מיקומו של יופיטר בבית התשיעי יסמל לרוב חיבה לדת או ידע ולהרחבת אופקים, אך לרוב גם מעט משקל עודף.

אם יופיטר ממוקם בבית השני לעומת זאת, יהיה זה משול למיקום תא הדלק ישירות מאחורי המנוע מה שיפריע למיקום שאר המערכות ברכב ויהפוך את החלק הקדמי לכבד יותר מהשאר. באישיות שלנו זה לרוב יתורגם לחיבה יתרה למזון ולכן למשקל עודף, אך לרוב זה גם יסמל משפחה גדולה או מרובת נכסים.

גם בבית העשירי מיקומו של יופיטר יהווה בעיה, כיוון שיהיה זה כמו לשים את מיכל הדלק במקום תא המטען. בחיינו זה לרוב יתורגם לדבקות בעקרונות במקום להתחשב בזולת או במה שבאמת נדרש מאיתנו כדי להצליח במעשינו. לעומת זאת מיקומו בבית הרביעי יהיה משול למיקום מיכל הדלק בגחון הרכב במרכז השלדה מה שיפזר היטב את משקלו. בחיינו זה יתורגם לאופטימיות, אמונה בעצמינו, שמחת חיים ושקט נפשי.

סטורן

כמו שבחיינו סטורן מייצג פחדים ומגבלות, כך גם ברכב ייצג חלקים כמו הבלמים, השלדה וחגורות הבטיחות. למרות שלא מדובר בדברים האהובים עלינו, כיוון שהשלדה מגבילה את גודל הרכב, הבלמים את מהירותו וחגורות הבטיחות את תנועתנו, מדובר בחלקים שהצילו אינספור חיים ושבלעדיהם היה הרבה יותר מסוכן להיות נהג, נוסע ואפילו הולך רגל.

מיקומו של סטורן בבית הראשון לרוב נחשב לבעייתי כיוון שהבית הראשון מייצג את גופינו, ויסמל אדם המלא בפחדים ודאגות אשר נוהג להגביל בגללם את הנאתו מהחיים. ברכב מיקום זה יסמל מנוע חסכוני אבל חלש או רכב קומפקטי במיוחד, שיכולים להיות שימושיים מבחינת חנייה ונוחים יותר לכיס, אך לא יתנו את החוויה הנוחה והמפוארת ביותר.

גם מיקומו של סטורן בבית ה12 יכול להוות בעיה כיוון שיסמל מחסור באביזרי בטיחות ושלדה מפיברגלס במקום מפלדה. למרות שעל פניו זה נשמע פחות בעייתי ממיקומו בבית הראשון, המחסור באביזרי בטיחות יגרום לדאגות נוספות עבור הנהג ורכב מפיברגלס יהיה חשוף יותר לנזקים מהסביבה. בחיינו מיקום זה יסמל מישהו עם מעט משמעת עצמית או מישהו שלא לוקח אחריות על מעשיו, מה שלרוב יוביל לחוסר אחריות ולדאגות בנוגע לתוצאות מעשיו.

מיקומו בבית השביעי לעומת זאת, יסמל מיגון גבוה באזור מושב הנוסעים ושלדה חזקה ועמידה. בחיינו מיקום זה יסמל דאגה כנה לזולת ולקיחת אחריות במערכות היחסים. גם בבית השישי מיקומו של סטורן נחשב למבורך, כיוון שיסמל לא רק מערכות בטיחות יעילות אלא גם טיפול שוטף לרכב מצד בעליו. בחיינו מיקום זה יסמל גישה מחושבת ואחראית לחיים, ונכונות לקחת אחריות ולדאוג לא רק לעצמינו אלא גם לאחרים.

Crash Test

חזרה לבתים האסטרולוגיים