וישאקה – מזל הפיצול

crossroads.jpg

תכונות

מיקום סידריאלי: 20:00 במזל מאזניים עד03:20 במזל עקרב.

מיקום טרופי: 14:00-27:20 במזל עקרב.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים זובן אל גנובי, זובן אל חמלי וזובן אל עקרב בקבוצת הכוכבים מאזניים.

שליט: יופיטר, שקראגני (אינדרה ואגני) – Shakragni.

טבע: סטווי

מניע: דהרמה (צדק)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: יוצר

חי/צומח/דומם: דומם

אלמנטים: אש, קפהה

איכויות וכיוון: מעורב ורגיל, למטה

מין, זן, מעמד: גוי, שד, נמר, זכר

כח על: היכולת לשאת פירות רבים ומגוונים.

נושאים עיקריים: פיצול וגיוון, נאמנות ואדיקות, דבקות במטרה, קנאות דתית, חוסר החלטיות, פיצול אישיות.

פעילויות הולמות: טקסים ומנחות, בישול והכנת תערובות, פעילויות חברתיות, מסחר, שטיפה וניקיון, מערבים ובגידות, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, חפירת בורות, תעלות ובארות, כרייה ועבודות תשתית.

תיאור

מזל הירח וישאקה (מסתעף, ענף, אלמוג, מפוצל) מהווה ביטוי מושלם לארכיטיפ המאזניים המערבי הן באדיקותו וקנאותו לצדק ודרך הישר והן בהיותו פלורליסטי ולא החלטי עד כדי פיצול אישיות. סמליות זו בהחלט לא מקרית, כיוון שבמערב מזל זה מקביל לקבוצת הכוכבים מאזניים. במזרח למזל זה שלושה סמלים שונים. הראשון הוא ענפים של אלמוג, המסמל פיצול בדרך או בדעות. השני הוא גלגל קדרים המסמל גם כשרון וגם חריצות. והאחרון הוא צדו הקדמי (תחילתי) של שער הניצחון, אשר מהווה בו זמנית משל הן לכיבושים מיניים והן לכיבושים מעשיים, ומדגיש את דביקותו של מזל זה במטרותיו. אפילו כשמדובר בשליט של מזל זה, אין הוא מסתפק באחד אלא בצמד העוצמתי של אינדרה מלך האלים ואגני אל האש. צורתם המאוחדת, שקראגני (עוצמת האש), היא גם משל לברק המסתעף שהוא נשקו העוצמתי ביותר של אינדרה.

סטורן נמצא בעילוי ב20:00 במזל מאזניים בפתחו של מזל ירח זה, אשר הולם אותו בצורה מושלמת הן בפלורליזם והן ברדיפת הצדק ובדבקות למטרה.

הירח לעומתו, נמצא בנפילה ב03:00 במזל עקרב במזל ירח זה, שגם קיצוניותו וגם היותו כה מפוזר ומתוסבך פוגעים ביציבותו של הירח הרגיש והעדין.

אנורדה – מזל המסירות

Anuradha 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 03:20-16:40 במזל עקרב.

מיקום טרופי: 27:20  במזל עקרב עד 10:40 במזל קשת.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים עקרב, דשובה ויכליל בצבתות של קבוצת הכוכבים עקרב.

שליט: סטורן, מיטרה (אל הרעות) – Mitra.

טבע: טמסי

מניע: דהרמה (צדק)

פעיל/סביל: סביל

יוצר/מתחזק/משמיד: מתחזק

חי/צומח/דומם: צומח

אלמנטים: אש, פיטהה

איכויות וכיוון: רך ועדין, לצד

מין, זן, מעמד: פועל, מלאך, צבי, נקבה

כח על: היכולת התמסר ולהעריץ.

נושאים עיקריים: חברות ורעות, עזרה ותמיכה, התנזרות והתמסרות למטרה, אהבה ללא תנאים, רוחניות ואדיקות דתית, הקרבה עצמית, אמונה עיוורת.

פעילויות הולמות: לימודים והשכלה, מוזיקה ויצירה, הכנת ולבישת בגדים חדשים, משחקים וחופשות, בילויים עם חברים ומשפחה, מסיבות ואירוח, יציאה לטיולים ומסעות, נסיעות לחו"ל, רכישת כלי רכב ושיט, סלילת כבישים ומסילות.

תיאור

מזל הירח אנורדה (לצד רדה) מקבל את שמו מהסיפור המיתולוגי על קרישנה ורדה, מעריצתו הגדולה ביותר. שליטו של מזל זה, מיטרה, הוא אל ההגינות, חברות והרעות, מדגיש את ההקשר בין מזל זה לחברות אמת ולתמיכה באחרים. סמליו של מזל זה הם פרח הלוטוס אשר מסמל בו זמנית אמונה וחכמה, וחלקו האחורי של שער הניצחון אשר מסמל הן את המסירות של אשה לבעלה והן את המסירות של חיילים למנהיגם אשר מאפשרת לו לנצח. מזל זה מככב רבות במפותיהם של אנשי דת ורוח המקדישים את חייהם לרוחני ומתנזרים מהחומרי. מארס ממוקם במזל זה במפתו של יוגננדה, עבור מרתין לותר קינג זהו מיקומו של קטו ובמפתו של מרטין לותר זהו מיקומה של השמש. אחד השילובים הכי מעניינים הקשורים למזל זה מתרחשים במפתו של ברוך שפינוזה, אשר הוחרם על ידי קהילתו עקב אמונותיו, כיוון שגם השמש וגם סטורן נמצאים במזל זה במפת לידתו במרחק מעלה אחת זה מזה.

ג'יישטה – המזל הבכור

Jyeshtha 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 16:40-30:00  במזל עקרב.

מיקום טרופי: 10:40-24:00 במזל קשת.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים אנטרס ואל ניאט בליבה של קבוצת הכוכבים עקרב.

שליט: מרקורי, אינדרה (מלך האלים) – Indra.

טבע: סטווי

מניע: ארטא (פרנסה)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: משמיד

חי/צומח/דומם: חי

אלמנטים: אויר, ואטה

איכויות וכיוון: חד ואיום, לצד

מין, זן, מעמד: פועל, שד, צבי, זכר

כח על: הכח לצבור אומץ ולנצח בקרב.

נושאים עיקריים: בכורין ואחריות, מנהיגות, מעמד גבוה, פריצות דרך וחידושים, הצלחות וניצחונות, יהירות ושחצנות, אגו, פרנויה, בטחון והגנה.

פעילויות הולמות: עסקים ופרסומות, משא ומתן, ספורט ותחרויות, רצח וחיסול, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, סרטי אימה, יציאה לטיולים ומסעות, נסיעות לחו"ל, רכישת כלי רכב ושיט, סלילת כבישים ומסילות.

תיאור

מזל הירח ג'יישטה (הבכור, הבכיר, המבוגר) מקבל את שמו גם מהכוכב הבוהק אנטרס, שניחן חשיבות מיוחדת ברוב התרבויות בעולם, וגם מהמיתוס של מזלות הירח אשר מגדיר אותן כ27 אחיות ואת ג'יישטה כאחות הבכורה. שליטו של מזל זה הוא אינדרה מלך האלים, הגרסא ההודית של מרדוק הבבלי, זאוס היווני, יופיטר הרומאי, ת'ור הנורדי והמלאך מיכאל בדתות אברהם, מה שמדגיש את המעמד הרם שמייצג מזל ירח זה. בסיפור המיתולוגי, אינדרה כמו מקביליו מנצח נחש/דרקון אימתני, ומכאן הקשר של מזל זה להצלחה וניצחון.

למרות זאת, בדיוק כמו מקביליו הוא מלא יצרים וניחן הן בתיאבון והן בחשק מיני שלא יודעים שובע, ובדיוק כמוהם הוא ניחן גם ביהירות ושחצנות אשר מסבכים אותו כל פעם מחדש ולעיתים קרובות מפילים אותו מכס מלכותו. ההבדל העיקרי בין אינדרה לגרסאותיו בשאר התרבויות הוא הפרנויה שלו והפחד שיאבד את כס מלכותו, מה שגורם לו להיות כל הזמן על המגננה. גם הסמלים של מזל זה, המטרייה שמגנה מפני השמש והגשם והקמע שמגן מפני כוחות אפלים, מדגישים את טבעו המתגונן של מזל זה.

כשרוצים להבין מזל זה חשוב לזכור שכל הסיפורים המיתולוגיים סביבו הם בעצם משל לאגו של האדם אשר מתנפח מההצלחות והכיבושים ואשר מפחד מכל דבר שיערער את מעמדו. הירח במפותיהם של איינשטיין, ניטשה, פרויד, יורי גגארין, קריסטופר ריב, סטיבן קינג ודונלד טראמפ נופל במזל זה ביחד עם הונוס של תיאודור רוזוולט, המרס של הנסיך צ'ארלס והווארד יוז, היופיטר של בוש האב, הרהו של סדאם חוסיין ונלסון מנדלה, הקטו של בוש הבן ודה גול, והסטורן של גולדה מאיר.

חזרה למזלות הירח