מגהה – מזל העוצמה

Magha 1

תכונות

יקום סידריאלי: 00:00-13:20 במזל ארי.

מיקום טרופי: 24:00 במזל אריה עד 07:20 במזל בתולה.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב רגולוס בליבה של קבוצת הכוכבים אריה.

שליט: קטו, האבות  – Pitris.

טבע: טמסי

מניע: ארטא (פרנסה)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: יוצר

חי/צומח/דומם: דומם

אלמנטים: מים, קפהה

איכויות וכיוון: עז ואכזר, למטה

מין, זן, מעמד: פועל, שד, עכברוש, זכר

כח על: היכולת לצאת מהגוף כשעדיין בחיים.

נושאים עיקריים: מעמד חברתי, שושלות, מורשת וירושה, תארים ואצולה, אזכרות והלוויות, טקסים ומנחות למתים.

פעילויות הולמות: אזכרות והלוויות, ביקור בבתי קברות, טקסים עבור המתים, מארבים ובגידות, רצח וחיסול, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, סרטי אימה, חפירת בורות, תעלות ובארות, כרייה ועבודות תשתית.

תיאור

מזל הירח מגהה (שפע, עושר, עוצמה) מקבל את שמו מסמלו, כס המלכות, ואפילו במערב הכוכב שמקביל למזל זה נקרא רגולוס, כוכב המלכות. האלים של מזל זה הם הפיטריס, רוחותיהם של האבות אשר עוד לא עברו גלגול נשמות, ומכאן ההקשר של מזל זה לכל הקשור לשושלות, מורשת ותארי אצולה העוברים בירושה מדור לדור. בסיפור המיתולוגי על קארנה, אחד מגיבורי המהבאראטה, נאמר כי כשמת הגיע הוא לעולם המתים ובמקום אוכל ושתיה קיבל או זהב ותכשיטים על צלחתו. כששאל למה, אמרו לו כי כל חייו היה נדיב ונתן זהב ותכשיטים לצדקה, אך כיוון שלא היה מאומץ מעולם לא הקריב מזון לאבותיו ולכן יישאר רעב. כמו כן, כיוון שהיה מאומץ השתייך קארנה למעמד הפועלים למרות שבפועל היה היורש החוקי לכס המלכות. משל מיתולוגי זה מדגיש את הקשר בין מזל ירח זה לטקסים ומנחות למתים ולשמירה על השם והמורשת המשפחתיים. דוגמא מצויינת למזל זה ניתן למצוא במפה של אלכסנדר הגדול, בה זהו מיקומם של השמש, ונוס וקטו. למרות זאת, המורשת שמייצג מזל זה לא חייבת להיות משפחתית, ובמקרה של יוגאננדה שגם הירח וגם המזל העולה שלו נפלו במגהה המורשת הייתה תפוצת היוגה במערב.

פורווה פלגוני – מזל הסומק התחילתי

Luxury.jpg

תכונות

מיקום סידריאלי: 13:20-26:40 במזל אריה.

מיקום טרופי: 07:20-20:40 במזל בתולה.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים צ'רטן וזוסמה בקבוצת הכוכבים אריה.

שליט: ונוס, בהגה (בעל) – Bhaga.

טבע: רג'סי

מניע: קאמה (הנאה)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: מתחזק

חי/צומח/דומם: צומח

אלמנטים: מים, פיטהה

איכויות וכיוון: אכזר וזדוני, למעלה

מין, זן, מעמד: כהן, אדם, עכברוש, נקבה

כח על: הכוח ליצור דרך רבייה.

נושאים עיקריים: בילויים ופנאי, פינוק ומותרות, היכרויות ויחסי מין, חגיגות וחתונות, עושר והון, אנוכיות ואגואיזם, אקסקלוסיביות ואליטות.

פעילויות הולמות: עסקים ומכירות, דייטים ויחסי מין, יצירת וענידת תכשיטים, תקיפות ובגידות, מערבים והתנקשויות, רצח וחיסול, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, סרטי אימה, הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

מזל הירח פרווה פלגוני (מאדים, מסמיק, עסיסי ראשוני) מקבל את שמו גם מסמלו,החלק הקדמי של מיטה או ערסל, וגם משליטו בהגה, הגרסא ההודית לאל הכנעני בעל, אשר מייצג הן בעלות והן בעילה. אחת המשמעויות העיקריות לסמליות מזל זה היא החתונה, אשר כוללת את החגיגה, את הנדוניה ולבסוף את ליל הכלולות. למרות זאת, למזל ירח זה לא מעט צדדים אפלים והוא אף שייך לקטגוריית המזלות הזדוניים. ואכן אם נסתכל בסמליותו, אותה בעלות אקסקלוסיבית על הון ועושר מחייבת אנוכיות בשמירתו לעצמנו, וגם חיי הנישואין מדגישים אקסקלוסיביות ואנוכיות בשייכות בני הזוג רק זה לזו. בנוסף, בסיפור המיתולוגי של ארג'ונה, אחד מגיבורי המהבאראטה אשר נולד תחת מזל זה ולעיתים כונה פלגונה, הוא סירב ליחסי מין עם נימפה וזו כנקמה הפכה אותו לסריס למשך שנה. משל זה מתאר היטב איך מותרות ונוחות מנטרלים אומץ ותעוזה, גורמים לנו להשתקע באזור הנוחות והופכים לכלוב של זהב.

אוטרה פלגוני – מזל הסומק הסופי

Royal-Suite.jpg

תכונות

מיקום סידריאלי: 26:40 במזל אריה עד 10:00 במזל בתולה.

מיקום טרופי: 20:40 במזל בתולה עד 04:00 במזל מאזניים.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב דנבולה בזנב של קבוצת הכוכבים אריה.

שליט: שמש, אריימן (אל השותפות) – Aryaman.

טבע: רג'סי

מניע: מוקשה (חירות)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: משמיד

חי/צומח/דומם: חי

אלמנטים: אש, ואטה

איכויות וכיוון: קבוע, למטה

מין, זן, מעמד: לוחם, אדם, פרה, נקבה

כח על: הכוח לתת שגשוג דרך נישואין.

נושאים עיקריים: תיווך ושידוכים, נישואין ומשפחה, חוזים ושותפויות, חברות ותמיכה, שיתוף והדדיות.

פעילויות הולמות: חתימת הסכמים, רכישת נדל"ן, הקמת שותפויות, היכרויות ודייטים, אירוסין ונישואין, אמנות ויצירה, זריעה ושתילה, הקמה והנחת אבני יסוד, הכנת ולבישת תכשיטים, שיפוצים והרחבות, חפירת בורות, תעלות ובארות, כרייה ועבודות תשתית.

תיאור

בזמן שקודמו, מזל הסומק התחילתי, עסק בחתונה ובליל הכלולות, מזל ירח זה עוסק בתוצאותיהם כמו חיי הנישואין, ילדים ורכוש משותף. סמלו של מזל זה, החלק האחורי של המיטה או הערסל, מדגיש כי בני זוג חולקים לא רק את המיטה עצמה, אלא לטוב ולרע את כל אשר מתרחש בה וזהו הנושא העיקרי של אוטרה פלגוני. גם שליטו של מזל זה, אריימן (חבר קרוב) אל הנישואין והשותפויות, מדגיש את אותה סמליות.

חזרה למזלות הירח