מולה – מזל השורש

Mula 2

תכונות

יקום סידריאלי: 00:00-13:20 במזל קשת.

מיקום טרופי: 24:00 במזל קשת עד 07:20 במזל גדי.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל למרכז הגלקסיה ולכוכבים סרגס, גירטב ושאולה בזנבה של קבוצת הכוכבים עקרב.

שליט: קטו, ניריטי (אלת האסונות)  – Nirriti.

טבע: טמסי

מניע: ארטא (פרנסה)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: יוצר

חי/צומח/דומם: דומם

אלמנטים: אויר, ואטה

איכויות וכיוון: עז ואכזר, למטה

מין, זן, מעמד: שוחט, שד, כלב, נייטרלי

כח על: היכולת להרוס, לשבור, לנפץ ולהשמיד.

נושאים עיקריים: צמחים וגינות, חקלאות ורוקחות, שושלות וחילופי דורות, השמדה והדברה, אסונות ויגון, פחד ואימה, סודות ודברים חבויים.

פעילויות הולמות: זריעה ושתילה, חקלאות וגינון, אזכרות והלוויות, ביקור בבתי קברות, מארבים ובגידות, רצח וחיסול, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, סרטי אימה, חפירת בורות, תעלות ובארות, כרייה ועבודות תשתית.

תיאור

מזל הירח מולה (שורש, צמח) מקבל את שמו מסמלו, שושרים סבוכים של צמח, ומקביל מבחינה אסטרונומית לשורש/מרכז של הגלקסיה שלנו. אותו סמל מהווה משל הן לכוח היוצר של מזל זה והן לכוחו להשמיד כליל ולעקור מהשורש. השליטה של מזל זה היא ניריטי (הרס, יגון), אלת הצער, החוסר והחורבן אשר ידועה גם בשם אלקשמי (עוני, מחסור) ולרוב מזוהה כאחת ההתגלמויות של האלה קאלי. הפולחן של אלה זו נועד לפייסה במקום להזמינה כפולחנם של רוב האלים, ולכן מזל זה לעיתים מסמל הדחקה מהחברה ומאור הזרקורים ודברים החבויים מן העין כמו השורשים אשר מוסתרים עמוק באדמה.

מזל ירח זה מככב במפות הלידה של חלק מהדמויות הכי גאולות בדם בהיסטוריה. בין היתר, זהו מיקומו של הירח של היטלר, השמש של מאו, המרקורי של דרקולה, הרהו של נפוליאון, המארס של פוטין, הונוס של רספוטין, הסטורן של לנין והשמש וונוס של סטלין. בפן היותר חיובי, זהו גם מיקומו של הירח במפה של צ'אק נוריס, של הירח ומארס אצל תומס אדיסון, של מרקורי אצל ניוטון, של רהו אצל ג'ורג' וושינגטון ושל קטו אצל פנדיט נהרו.

פורווה אשאדה – מזל הניצחון התחילתי

Purva Ashadha 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 13:20-26:40 במזל קשת.

מיקום טרופי: 07:20-20:40 במזל גדי.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים קאוס מדיה וקאוס אוסטרליס (הקשת המרכזי והדרומי) בקבוצת הכוכבים קשת.

שליט: ונוס, אפאס (אל המים) – Apas.

טבע: רג'סי

מניע: קאמה (הנאה)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: מתחזק

חי/צומח/דומם: צומח

אלמנטים: אויר, פיטהה

איכויות וכיוון: אכזר וזדוני, למטה

מין, זן, מעמד: כהן, אדם, קוף, נקבה

כח על: הכוח לעורר ולמלא במרץ ולהט.

נושאים עיקריים: בררנות וסינון, מרץ ולהט, אלימות וכלי נשק, קרבות ומלחמה, דוקטרינה והטפה, קיצוניות דתית, תוקפנות ומלחמה, תבוסה לאחר נצחונות.

פעילויות הולמות: עסקים ומכירות, דייטים ויחסי מין, שחייה, דיג ושיט, כל הקשור לצנרת, השקיה, מזרקות ובריכות, תקיפות ובגידות, מערבים והתנקשויות, רצח וחיסול, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, סרטי אימה, חפירת בורות, תעלות ובארות, כרייה ועבודות תשתית.

תיאור

מזל הירח פרווה אשאדה (בלתי מנוצח/מובס ראשוני) מקבל את שמו מסמלו, חטי הפיל, אשר משפדים כל אשר נקרה בדרכם כאשר הוא מחליט להסתער. סמליות זו באה לעיתים קרובות לידי ביטוי בצורת שילוב של קיצוניות ופזיזות אשר מביאים תחילה להצלחות אך לבסוף מסתיימים באסון כמו במקרים של אדולף היטלר (יופיטר וקטו), ז'אן ד'ארק (מרקורי) וג'ון קנדי (רהו). סמל חשוב נוסף של סימן זה הוא קערת הדישה איתה הפרידו בעבר את החיטה מהמוץ. סמל זה בא לידי ביטוי בדוקטרינות הממוקדות והקיצוניות שמייצג מזל זה, כמו במקרים של מייסד האופוס דאי חוזהמריה אסקריבה (שמש, ירח וסטורן), מייסד דת המורמונים ג'וזף סמית' (מארס ורהו), הוגה הקומוניזם קארל מארקס (יופיטר) והוגה המוסריות החברתית לב טולסטוי (מארס). לעיתים מזל זה מסמל גם נפילת קורבן לקיצוניות דתית עקב דעות שונות, כמו במקרה של גלילאו (רהו).

שליטו של מזל זה, אל המים אפאס, מסמל לא רק מים המשקים צמחים אלא גם את מי הרוח, ומזל זה נודע לא רק בזכות הוגי הדעות הקיצוניים אלא גם בזכות זמרים, סופרים, מדענים ופילוסופים כדוגמת גלילאו (רהו) וקפלר (מרקורי), טולקין (השמש), רודיארד קיפלינג (השמש ויופיטר), תומאס אקווינס (יופיטר) ואלוויס פרסלי (השמש).

אוטרה אשאדה  – מזל הניצחון הסופי

Uttara Ashadha 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 26:40 במזל קשת עד 10:00 במזל גדי.

מיקום טרופי: 20:40 במזל גדי עד 04:00 במזל דלי.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים אסקלה ונונקי בקבוצת הכוכבים קשת.

שליט: שמש, וישוודווה ("כל האלים") – Vishvadevas.

טבע: רג'סי

מניע: מוקשה (חירות)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: משמיד

חי/צומח/דומם: חי

אלמנטים: אויר, קפהה

איכויות וכיוון: קבוע, למעלה

מין, זן, מעמד: לוחם, אדם, נמייה, זכר

כח על: הכוח להשיג ניצחון מלא בלתי מעורער.

נושאים עיקריים: קרבות ומלחמה, ניצחון, הישגים והצלחה, פרסום ותהילה, תמיכה והערצה, שותפויות ובריתות, ארגונים ותנועות חברתיות, בעיות זוגיות ונישואין.

פעילויות הולמות: הקמת חברות וארגונים, פתיחת עסקים, חתימת הסכמים, רכישת נדל"ן, הקמת שותפויות, היכרויות ודייטים, אירוסין ונישואין, אמנות ויצירה, זריעה ושתילה, הקמה והנחת אבני יסוד, הכנת ולבישת תכשיטים, שיפוצים והרחבות, הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

בזמן שקודמו, מזל הניצחון התחילתי, עסק ביוזמה ובקיצוניות של השגת הניצחון ויוצג על ידי חטי הפיל, מזל זה מיוצג על ידי הפיל עצמו אשר אף חיה אחרת לא יכולה לנצח ועוסק בלהפוך את הניצחון לקבוע ובלתי מעורער. שליטו של מזל זה, וישוודווה אשר משמעותו אלוהים או כל האלים בתרגום מילולי, הוא הגדרה כוללת לכל הפנתיאון ההודי יחדיו. גם הפיל עם גודלו העצום וגם השליט של מזל זה המייצג את כל אלי השמיים יחדיו, מצביעים על הסמליות החשובה ביותר של מזל זה שהיא תמיכה ואהדה כה רחבה עד שלא ניתן לנצחה. למרות זאת, החולשה של מזל זה היא בכל הקשור לזוגיות ויחסים, כיוון שזהו המזל היחיד שחייתו היא נמייה. מזל זה מככב במפותיהם של מפורסמים רבים שזכו לאהדה ברחבי העולם כמו אלוויס פרסלי (מרקורי, ונוס ורהו), נפוליאון וג'ון לנון (ירח), ג'ורג' וושינגטון ואברהם לינקולן (ירח), אלברט איינשטיין (רהו ומארס), סטיב ג'ובס (ונוס), הדלאי לאמה (רהו), בנג'מין פרנקלין (השמש), מוחמד עלי ומרתין לותר קינג (השמש), תיאודור רוזוולט (מארס), פרידריך ניטשה (סטורן) ומייקל ג'ורדן (מרקורי וקטו).

יופיטר נמצא בנפילה ב5 מעלות של מזל גדי במזל הירח הזה, עקב טבעו התחרותי, האלים והקיצוני. במפתו של ברק אובמה יופיטר נמצא באוטרה אשאדה יחד עם סטורן, שליט מזל גדי, בשילוב המכונה ביטול נפילה.

אביג'יט – מזל השלמות

Krishna

תכונות

מיקום סידריאלי: 06:40-10:53 במזל גדי.

מיקום טרופי: 00:40-04:53 במזל דלי.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב וגה בקבוצת הכוכבים נבל.

שליט: שמש, ברהמה (בורא עולם) – Brahma.

טבע: סטווי

איכויות וכיוון: קטן וקל, לצד

כח על: היכולת להיות בלתי מנוצח.

נושאים עיקריים: הצלחה בכל מעשה, יצירות מופת ותוצאות יוצאות דופן.

פעילויות הולמות: עסקים ומכירות, דייטים ויחסי מין, יצירת וענידת תכשיטים, הכנת ולבישת בגדים חדשים, מוזיקה ויצירה, אמנות ופיסול, אירוסין ונישואין, רכישת כלי רכב ושיט, הנחת אבני יסוד ותחילת שיפוצים.

תיאור

אביג'יט (מאוחד, מחובר, שלם) לעיתים נחשב למזל הירח ה28, במיוחד במפות לקביעת מועדים, ומקבל חשיבות מיוחדת באסטרולוגיה ובתרבות ההודית כיוון שנחשב כי כל דבר שמתחילים לעשות באביג'יט יצליח. בסיפור המהבאראטה, קרישנה מסתיר את אביג'יט מעיניהם של בני הקורו כדי שלא יוכלו להכריז על המלחמה במועד שיהפוך אותם לבלתי מנוצחים. מאוחר יותר, בבגווד גיטה, קרישנה מסביר כי בין מזלות הירח, הוא אביג'יט, ועל כן הוא ווישנו נחשבים לשליטים של מזל זה בנוסף לברהמה.

חזרה למזלות הירח