פורווה בהדרפדה – מזל הצעד התחילתי

lightning-tree.jpg

תכונות

מיקום סידריאלי: 20:00 במזל דלי עד03:20 במזל דגים.

מיקום טרופי: 14:00-27:20 במזל דגים.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים מרקב ושאט בקבוצת הכוכבים פגסוס.

שליט: יופיטר, אג'א אקפדה (אל הברק) – Aja Ekapada.

טבע: סטווי

מניע: ארטא (פרנסה)

פעיל/סביל: סביל

יוצר/מתחזק/משמיד: יוצר

חי/צומח/דומם: דומם

אלמנטים: אתר, ואטה

איכויות וכיוון: עז ואכזר, למטה

מין, זן, מעמד: כהן, אדם, אריה, זכר

כח על: היכולת לקדם בחיים אדם רוחני.

נושאים עיקריים: אימפולסיביות וחוסר סבלנות, מיידיות ופעולות בזק, דו פרצופיות וזהות בדויה, תיאטרון וקולנוע, חשמל ואלקטרוניקה, תוקפנות ואלימות, רוחניות ואידיאליזם.

פעילויות הולמות: טקסים ומנחות, בישול והכנת תערובות, שטיפה וניקיון, מערבים ובגידות, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, חפירת בורות, תעלות ובארות, כרייה ועבודות תשתית.

תיאור

מזל הירח פרווה בהדרפדה (רגל טובה, ברת מזל, מבורכת ראשונית) מקבל את שמו מאחד הרודרות, אלי הסערה, אג'א אקפדה (עז חד רגלית) שמהווה משל לברק הפוגע באדמה.  למזל רבגוני זה מיוחסים שלושה סמלים שונים. הראשון הוא החרב שמסמלת גם את הפן ההרסני של מזל זה וגם את נחישותו. השני הוא אדם בעל שני פנים המסמל גם צביעות ודו פרצופיות וגם צד נסתר, פרטי וסודי. והאחרון הוא חלקה הקדמי של מדורה לשריפת גופות, אשר מייצגת הן את הפתגם "רגל אחת בקבר" והן גישה לרוחני ולעולם הבא.

מפורסמים עם כוכבים במזל זה כוללים את: הילרי קלינטון, קטרין זיטה-ג'ונס, ג'ורג' סורוס, סטיב ג'ובס, יו הפנר, מרתין לותר קינג והיירם מקסים (הירח), יוליסס ס. גרנט, קזנובה והמלכה אליזבת' השנייה (ונוס), מרלין מונרו וג'ון ד. רוקפלר (מארס), יוהאנס קפלר וג'. ר. ר. טולקין (יופיטר) אייזק ניוטון (יופיטר וסטורן) ומאטה הארי (רהו).

אוטרה בהדרפדה – מזל הצעד הסופי

Uttara Bhadrapada 2

תכונות

מיקום סידריאלי: 03:20-16:40 במזל דגים.

מיקום טרופי: 27:20  במזל דגים עד 10:40 במזל טלה.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים אלפרץ ואלג'ניב בקבוצות הכוכבים פגסוס ואנדרומדה.

שליט: סטורן, אהירבודניה (אדון המעמקים) – Ahirbudnya.

טבע: טמסי

מניע: קאמה (הנאה)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: מתחזק

חי/צומח/דומם: צומח

אלמנטים: אתר, פיטהה

איכויות וכיוון: קבוע, למעלה

מין, זן, מעמד: לוחם, אדם, פרה, זכר

כח על: היכולת להביא גשמי ברכה.

נושאים עיקריים: חשיפות ותגליות, משאבים טבעיים, אוצרות חבויים, תאוות בצע, קרנות  וחסכונות, זנות ופורנוגרפיה, ניתוק מהחומרי.

פעילויות הולמות: חתימת הסכמים, רכישת נדל"ן, הקמת שותפויות, היכרויות ודייטים, אירוסין ונישואין, אמנות ויצירה, זריעה ושתילה, הקמה והנחת אבני יסוד, הכנת ולבישת תכשיטים, שיפוצים והרחבות, הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

בזמן שקודמו עסק בתחילת מסעות ובפעולות בודדות עם תוצאות מרחיקות לכת, מזל זה עוסק בעיקר בהגעה ליעד ובתוצאות שאחרי המעשים. שליטו של מזל זה, אהירבודניה (אוצר המעמקים), הוא הגרסא ההודית לתיאמת, אפפ, לוויתן, טיפון, יורמונגנד ושלל מיתוסים דומים אחרים ברחבי העולם. הגרסא ההודית דומה להפליא למיתוס הדרקון המערבי אשר רובץ במעמקי האדמה ושומר על אוצרות אגדיים, והנושא העיקרי של מזל זה הוא בעצם הדבקות והניסיון לוותר על החומרי הן מבחינת רכוש והן מבחינת הגוף עצמו. זו גם הסיבה לסמליו, החלק האחורי של מדורת הקבורה והתאומים שמייצגים את דואליות החומרי והרוחני.

מזל זה הוא מיקומו של הירח במפה של ביל גייטס, מה שממחיש היטב את הקשרו לאוצרות, ושל ונוס ויופיטר במפה של רוברט אופנהיימר ושל מרקורי וסטורן במפה של איינשטיין, מה שממחיש את הקשרו למשאבים חבויים כמו אורניום ולתגליות משמעותיות כמו תורת היחסות וביקוע האטום. מפורסמים אחרים עם כוכבים במזל זה כוללים את: קזנובה (שמש), דה גול (ירח), ג'ורג' וושינגטון (סטורן וונוס), המלכה אליזבת' השנייה (מרקורי), המלכה ויקטוריה (סטורן), ג'ורג' קלוני וג'ניפר אניסטון (ונוס), ניטשה ובראד פיט (יופיטר) ותומאס אקווינס (רהו).

מרקורי נמצא בנפילה ב15:00 במזל דגים במזל ירח זה אשר סמליותו המעורפלת והמסתורית והעמוקה עומדת בסתירה מוחלטת לטבעו הקל, המהיר והמדוייק.

רווטי – מזל הברכה

Revati

תכונות

מיקום סידריאלי: 16:40-30:00  במזל דגים.

מיקום טרופי: 10:40-24:00 במזל טלה.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב זטה פיסכיום בליבה של קבוצת הכוכבים דגים.

שליט: מרקורי, פושן (אל החמלה) – Pushan.

טבע: סטווי

מניע: מוקשה (חירות)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: משמיד

חי/צומח/דומם: חי

אלמנטים: אויר, ואטה

איכויות וכיוון: רך ועדין, לצד

מין, זן, מעמד: פועל, מלאך, פיל, נקבה

כח על: הכח להזין כמו חלב.

נושאים עיקריים: דאגה לזולת, סיוע ותמיכה, תרומות ואימוץ, הקרבה עצמית, פילוסופיה, רוחניות ומיסטיקה, טיפול בבעלי חיים, צמחונות וטבעונות.

פעילויות הולמות: לימודים והשכלה, מוזיקה ויצירה, הכנת ולבישת בגדים חדשים, משחקים וחופשות, בילויים עם חברים ומשפחה, מסיבות ואירוח, יציאה לטיולים ומסעות, נסיעות לחו"ל, רכישת כלי רכב ושיט, סלילת כבישים ומסילות.

תיאור

מזל הירח רווטי (עשיר, שופע) מקבל את שמו מאשתו המיתולוגית של בלרם, אחיו של קרישנה. בסיפור המיתולוגי, אביה של רווטי החליט כי אף אדם אינו ראוי להיות בעלה ובא איתה לעולם האלים לבקש מברהמה שישדך אותה לאל. בזמן שחיכה שברהמה יתפנה בעולם האלים, בעולם הבריאות עברו 108 עידנים וכל מי שהם הכירו כבר מזמן היו בקבר אך בתור תנחומים ברהמה הציע את בלרם, אחיו של קרישנה, בתור שידוך הולם. גם משל זה וגם סמלו של רווטי, דג קטן באוקיינוס אינסופי, מזכירים לנו עד כמה אנחנו קטנים וברי חלוף. עם סמליות שכזו, אין זה מפתיע שמזל זה מככב במפותיהם של מדענים והוגי דעות רבים החל מדקרט (השמש, יופיטר ורהו) ומרתין לותר (הירח), וכלה בגלילאו (הירח) ואיינשטיין (ונוס). שליטו של מזל זה הוא פושן, אל החמלה חסר השיניים ורועה הצאן של האלים, אשר ויתר על אלימות ואכילת בשר ומוכן לעזור גם אם זה בא על חשבונו. דוגמא מצויינת לכך ניתן לראות במפתה של אנג'לינה ג'ולי שאימצה ילדים מרחבי העולם, בה מזל זה מכיל את הירח, את מארס ואת יופיטר. מעבר לכך, הסמליות של פושן ושל מזל ירח זה דומה להפליא למסופר בברית החדשה, ולכן יש המשערים כי זהו מזלו של ישו. מפורסמים נוספים עם כוכבים במזל זה כוללים את: הנרי השמיני (הירח), מרתה סטיוארט (מארס), יוגאנננדה (יופיטר), המלכה ויקטוריה (רהו ומארס), ג'ון לנון (קטו), קארל יונג ומריל סטריפ (רהו).

ונוס נמצאת בעילוי ב28:00 במזל דגים במזל ירח זה, אשר הולם אותה היטב עקב טבעו העדין, דאגתו לאחרים ואהבתו ללא תנאים.

חזרה למזלות הירח