רוהיני – מזל החן

Rohini 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 10:00-23:20 במזל שור.

מיקום טרופי: 04:00-17:20 במזל תאומים.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב אלדברן.

שליט: ירח, ברהמה (בורא עולם) – Brahma.

טבע: רג'סי

מניע: מוקשה (חירות)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: יוצר

חי/צומח/דומם: דומם

אלמנטים: אדמה, קפהה

איכויות וכיוון: קבוע, למעלה

מין, זן, מעמד: פועל, אדם, נחש, נקבה

כח על: היכולת להזין יצירה וגדילה.

נושאים עיקריים: יופי, חן, פיתוי, מין, יצירה, הגוף האנושי, שכרון ואובדן שליטה.

פעילויות הולמות: עסקים ומכירות, דייטים ויחסי מין, יצירת וענידת תכשיטים, זריעה ושתילה, מוזיקה ויצירה, אמנות ופיסול, אירוסין ונישואין, רכישת כלי רכב ושיט, הנחת אבני יסוד ותחילת שיפוצים.

תיאור

מזל הירח רוהיני (אדום) מקבל את שמו מהכוכב הבוהק אלדברן, אשר מקבל חשיבות מיוחדת ברוב התרבויות בעולם. בתרבות ההודית אלדברן קושר לדמות המיתולוגית רוהיני, אותה יצר ברהמה (הבורא) כהתגלמות היופי. בסיפור המיתולוגי, ברהמה התאהב מעל לראש בבתו החדשה ואף רדף אחריה ברחבי תבל, ומכאן ההקשר של מזל ירח זה לנושאים של יופי, פיתוי ומיניות, אך לעיתים רחוקות גם לנושאים אפלים בהרבה כמו אונס וגילוי עריות. ההקשר המיתולוגי של מזל ירח זה ליופי ולגוף האנושי כולל גם נושאים כמו ניתוחים פלסטיים, באדי בילדינג והיאבקות, ומזל ירח זה מככב גם בפן האפל שלו במפותיהם של רוצחים סדרתיים הן עקב האובססיביות שלהם והן עקב סקרנותם בנוגע לגוף האנושי. למרות צדו האפל, מזל ירח זה נחשב לאחד המבורכים ביותר ולאהוב ביותר על ידי הירח, ועל כן לזמן טוב להתחלות חדשות. כמו כן, נחשב כי זהו גם מזל הירח וגם המזל העולה של קרישנה.

מריגשירשה – מזל הצבי

Mrigashirsha 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 23:20 במזל שור עד 06:40 במזל תאומים.

מיקום טרופי: 17:20 במזל תאומים עד 00:40 במזל סרטן.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים כי1 אוריוניס וכי2 אוריוניס המרכיבים את נשקו של אוריון הצייד, וסמליותו הולמת את שמו העברי – כסיל.

שליט: מארס, סומה (אל הירח) – Soma.

טבע: טמסי

מטרה: מוקשה (חירות)

פעיל/סביל: סביל

יוצר/מתחזק/משמיד: מתחזק

חי/צומח/דומם: צומח

אלמנטים: אדמה, פיטהה

איכויות וכיוון: רך וידידותי, לצד

מין, זן, מעמד: פועל, מלאך, נחש, נייטרלי

כח על: הכוח לתת תחושת הישג ומימוש עצמי.

נושאים עיקריים: התאהבות, מרדף ובריחה, ציד, הצבת והשגת מטרות, תאווה ואובססיביות, גילוי עריות.

פעילויות הולמות: לימודים והשכלה, מוזיקה ויצירה, הכנת ולבישת בגדים חדשים, משחקים וחופשות, בילויים עם חברים ומשפחה, מסיבות ואירוח, יציאה לטיולים ומסעות, נסיעות לחו"ל, רכישת כלי רכב ושיט, סלילת כבישים ומסילות.

תיאור

מזל הירח מריגשירשה (צבי) מקבל את שמו מהסיפור המיתולוגי של ברהמה הבורא ורוהיני, היפה שבין בנותיו. כפי שהוזכר בתיאור המזל הקודם, הסיפור החל כאשר ברהמה התאהב מעל לראש ברוהיני, יצירתו היפה ביותר, שינה את צורתו לזו של צבי והחל לרדוף אחריה ברחבי תבל. כאשר שיווה, האל המחריב, שמע את זעקותיה של רוהיני לעזרה, הוא ירה בצבי וערף את ראשו אשר התקבע בשמיים בתור מזל הירח מריגשירשה. כפי שניתן להבין מהסמליות המיתולוגית, מזל זה עוסק לרוב ברדיפה עיוורת אחרי מטרות, כמו זו המתרחשת כאשר אנו מתאהבים, אך גם בתוצאות הטרגיות של אובדן שליטה או רדיפה אחרי מטרות לא כשרות.

ארדרה – מזל החורבן

Shiva Kamdev.jpg

תכונות

מיקום סידריאלי: 06:40-20:00 במזל תאומים.

מיקום טרופי: 00:40-14:00 במזל סרטן.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב ביטלג'וס במערב.

שליט: רהו, שיווה (אל ההרס) – Shiva.

טבע: טמסי

מניע: ארטא (פרנסה)

פעיל/סביל: מאוזן

יוצר/מתחזק/משמיד: משמיד

חי/צומח/דומם: חי

אלמנטים: אדמה, קפהה

איכויות וכיוון: חד ואיום, למעלה

מין, זן, מעמד: שוחט, אדם, כלב, נקבה

כח על: הכוח להתקדם בחיים דרך קשיים ומאמצים.

נושאים עיקריים: זעם ותוקפנות, שליטה עצמית, ספורט וכושר, ריקודים, יוגה וטנטרה, הרס וחורבן, התחלות חדשות.

פעילויות הולמות: שטיפה וניקיון, מערבים ובגידות, רצח וחיסול, הרעלה והדברה, שריפה והצתות, היפנוזה ופסיכותרפיה, מאגיה שחורה, אילוף בעלי חיים, אימונים צבאיים, סרטי אימה, הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

מזל הירח ארדרה (רטוב) מקבל את שמו מרודרה, שם של האל שיווה המשמיד כאשר הוא תופס צורת סופה משתוללת. גם סמלו של מזל זה, הדמעה, לא משאיר מקום לספק בנוגע לסמליותו. בסיפור המיתולוגי, רודרה הוא התהוותו של שיווה בצורת סופה בלתי נשלטת, אשר יוצרת את שריפות היער שמפנות מקום לגדילה חדשה. מכאן ההקשרים של מזל זה לתוקפנות אימפולסיבית, לזעם בלתי נשלט, להרס ולחורבן. למרות זאת, למזל ירח זה יש גם צדדים חיוביים כמו העיסוק בשליטה עצמית דרך ספורט, כושר ויוגה, אשר לפי המיתולוגיה הומצאה על ידי שיווה כמעצור לזעמו. באותה מיתולוגיה נאמר גם כי שיווה השמיד את קאמאדווה (קופידון, אל היצרים) מצד אחד והמציא את הטנטרה מצד שני, ומכאן ההקשר של מזל זה למיניות, טנטרה ושליטה עצמית. כמו כן, סימן ההיכר של שיווה הוא ריקוד ההרס שלו, ועל כן ההקשר של מזל זה לריקוד ומחול.

 

חזרה למזלות הירח