שרבנה – מזל ההבנה

Shravana 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 10:00-23:20 במזל גדי.

מיקום טרופי: 04:00-17:20 במזל דלי.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים טרזד, אלטאיר ואלשאין בקבוצת הכוכבים נשר.

שליט: ירח, וישנו (האל המשמר) – Vishnu.

טבע: רג'סי

מניע: ארטא (פרנסה)

פעיל/סביל: סביל

יוצר/מתחזק/משמיד: יוצר

חי/צומח/דומם: דומם

אלמנטים: אויר, קפהה

איכויות וכיוון: משתנה, למעלה

מין, זן, מעמד: גוי, מלאך, קוף, זכר

כח על: היכולת ליצור חיבור עם אחרים.

נושאים עיקריים: הקשבה והבנה, לימודים ומידע, תקשורת, פרסום, מוזיקה, ספרות ושירה, פוליטיקה ודיפלומטיה, סבלנות וסובלנות, מוח מול כח, קומה נמוכה, הצלחה אחרי כשלונות.

פעילויות הולמות: עסקים ומכירות, פרסום ושיווק, משא ומתן, דייטים ויחסי מין, יצירת וענידת תכשיטים, הכנת ולבישת בגדים חדשים, מוזיקה ויצירה, אמנות ופיסול, אירוסין ונישואין, רכישת כלי רכב ושיט, הנחת אבני יסוד ותחילת שיפוצים, הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

מזל הירח שרבנה (אוזן) ניחן בסמליות מעט מבלבלת כיוון שסמלו הראשון, האוזן הקשבת לליבם של אחרים ולמידע מזדמן, לא משתלבת על פניו עם סמלו השני, שלושה צעדים של מסעות והתקדמות. גם כשמדובר בשליטו של מזל זה מדובר בשניים. הראשון הוא וישנו, הוא האל שאחראי על סדר והמשכיות הקיום ולרוב מתהווה בתור לוחם הבא להגן על האנושות. השניה היא סרסווטי, אלת הידע, המיומנות והחכמה אשר ידועה גם בתור מוזה אשר נותנת השראה הן לאמנות ושירה והן לחידושים והמצאות.

לעומת מזל הירח וישאקה בו הסמליות הכפולה מצביעה על פיצול, בשרבנה היא מהווה אלמנטים משלימים. בסיפור המיתולוגי, כל ההתהוויות של וישנו היו בתור בעל חיים או לוחם דגול והסתיימו במותו של יריביו, למעט אחת בה הוא התהווה בתור גמד מקבץ נדבות בשם טריויקראמה. לעומת שאר יריביו של וישנו, השד באלי אשר כבש את העולם היה מושל הגון, נדיב וצדיק ולכן לא ניתן היה להשמידו. אז במקום זאת, הפך וישנו לגמד ברהמין ובא אל באלי עם בקשה לתרומת אדמה ברוחב שלושה מצעדיו. השד אשר היה ידוע בנדיבותו הסכים ללא ערר ואז הגמד הפך לענק שצעדיו הקיפו את העולם.

מפורסמים עם כוכבים במזל זה: מוצרט (השמש, מרקורי וסטורן), ג'ורג' קלוני (ירח ויופיטר), תומס ג'פרסון וקארולוס ליניאוס (ירח), וושינגטון ופרנקלין (מרקורי), לארי קינג (סטורן), יו הפנר (מארס), צ'אק נוריס (ונוס), אייזנהאואר והנסיכה דיאנה (יופיטר), דה גול (מארס ויופיטר), ג'וליאן אסאנג' (רהו) וצ'ארלס מנסון (ירח ורהו).

דהנישטה – מזל התהילה

Dhanishta 1

תכונות

מיקום סידריאלי: 23:20 במזל גדי עד 06:40 במזל דלי.

מיקום טרופי: 17:20 במזל דלי עד 00:40 במזל דגים.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכבים אלפה ודלטא דולפיני בקבוצת הכוכבים דולפין.

שליט: מארס, שמונת הואסו (אלי השפע) – Vasus.

טבע: טמסי

מטרה: דהרמה (צדק)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: מתחזק

חי/צומח/דומם: צומח

אלמנטים: אתר, פיטהה

איכויות וכיוון: משתנה, למעלה.

מין, זן, מעמד: פועל, שד, אריה, נקבה

כח על: הכוח לתת שפע ותהילה.

נושאים עיקריים: עלייה מטאורית, הצלחה ופופולריות, עושר והון, אור הזרקורים, מוזיקה וקולנוע, ריקודים והופעות, הבטחות ושבועות, בעיות זוגיות, סוף טרגי.

פעילויות הולמות: עסקים ומכירות, פרסום ושיווק, משא ומתן, דייטים ויחסי מין, יצירת וענידת תכשיטים, הכנת ולבישת בגדים חדשים, מוזיקה ויצירה, אמנות ופיסול, אירוסין ונישואין, רכישת כלי רכב ושיט, הנחת אבני יסוד ותחילת שיפוצים, הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

מזל הירח דהנישטה (הכי עשיר, הכי מצליח) מקבל את שמו משליטיו, הואסו (שפע/עושר), שמונת אלי השפע החומרי. סמלו של מזל זה הוא התוף שמתנגן לפני החשיפה הגדולה ומכתיב הן את קצב הריקוד והן את קצב המצעד. בסיפור המהבאראטה דייאוס, אחד משמונת הואסו, אל השמיים, הגרסא ההודית לאורנוס וטנגרי ומקור השמות זאוס ויופיטר, נכלא עקב קללה בגופו של אדם בשם דוואוורטה (חן האלים). למרות היותו מלומד, חכם ולוחם בלתי מנוצח, חייו מלאים בטרגדיות. בהיותו צעיר, הוא נאלץ להישבע כי יישאר רווק ותמיד ישרת את השליט של ממלכת קורו, ולכן התפרסם בתור בהישמה – בעל השבועה האיומה. בהמשך עקב אותה שבועה הוא נותר חסר אונים מול חוסר הצדק כלפי בני הפנדו ולבסוף מוצא את עצמו נאלץ להילחם בהם בשדה הקרב. גם סופו טרגי כחייו, כיוון שמצא את מותו בגיל מופלג ולאחר תלאות רבות, וגם הוא בא באופן טרגי מחציו של ארג'ונה, נכדו האהוב.

בדיוק כמו בסיפור המיתולוגי, מזל זה כולל שלל מפורסמים אשר עלו לפסגה אך מצאו סוף טרגי כמו מרלין מונרו (ירח ויופיטר), הנסיכה דיאנה (ירח וקטו), אלביס פרסלי (סטורן) וטופאק שאקור (מארס ורהו). מפורסמים אחרים אשר ניחנו דווקא בחיים ארוכים במיוחד (אך בהחלט לא שקטים) הם יו הפנר, איינשטיין, פידל קסטרו והמלכה ויקטוריה (יופיטר), פרידריך הגדול (מרקורי), יקטרינה הגדולה (רהו) והמלכה אליזבת השנייה (מארס ויופיטר). דוגמאות אחרות כוללות את מוחמד עלי (ירח וונוס), צ'אק נוריס (מרקורי), מייקל ג'ורדן (השמש), מישל אובמה (ירח) וג'וליאן אסאנג' (מארס).

מארס נמצא בעילוי ב28:00 במזל גדי במזל ירח זה, אשר הולם אותו הן באנרגטיות שלו ובסכנה הטמונה בו, והן בהיותו קצבי, ממושמע ומרוכז בלהגיע לפסגה.

שטבישה – מזל הטיפול

Shatabhisha 2

תכונות

מיקום סידריאלי: 06:40-20:00 במזל דלי.

מיקום טרופי: 00:40-14:00 במזל דגים.

כוכבים מערביים מקבילים: מזל ירח זה מקביל לכוכב סאדעקביה בדלי של קבוצת הכוכבים דלי.

שליט: רהו, ורונה (אל הים) – Varuna.

טבע: טמסי

מניע: דהרמה (צדק)

פעיל/סביל: פעיל

יוצר/מתחזק/משמיד: משמיד

חי/צומח/דומם: חי

אלמנטים: אתר, ואטה

איכויות וכיוון: משתנה, למעלה

מין, זן, מעמד: שוחט, שד, סוס, נייטרלי

כח על: הכוח סדר, לתקן ולרפא.

נושאים עיקריים: רוקחות ורפואה, הבטחות ואמון, אבחון וביון, אלכוהול והתמכרויות, סודות ופרטיות, אחוות וארגונים, תככים ומזימות.

פעילויות הולמות: לימודים והשכלה, מוזיקה ויצירה, הכנת ולבישת בגדים חדשים, משחקים וחופשות, בילויים עם חברים ומשפחה, מסיבות ואירוח, יציאה לטיולים ומסעות, נסיעות לחו"ל, רכישת כלי רכב ושיט,  הקמת מבנים וחומות, הצבת מגדלים, דגלים ותרנים.

תיאור

מזל הירח שטבישה (מאה רופאים, פרחים, עיניים) מקבל את שמו משליטו ורונה (ימי/מימי), אל הים, המעמקים והסודות, אשר ניחן במיתולוגיה במאות עיניים. אותן עיניים גם במזל הירח וגם במיתוס של ורונה הם משל לכוכבים שבשמיים, אשר שופכים אור על מה שמסתתר בחשכה. גם הסמל של מזל זה, מעגל או גדר ריקים מתוכן, מהווים משל לפרטיות, הסתרה, ארגונים סודיים ומעגלי ביון. מזל זה מככב במפותיהם של אלן דאלס מייסד הCIA (שמש),  ג'יי אדגר הובר מייסד הFBI (ירח), המאטה הארי (ירח וסטורן), אנה צ'אפמן (שמש וירח) וקזנובה (יופיטר ומארס). מזל זה מסמל גם אגודות סודיות וקונספירציות ומככב במפותיהם של ג'ורג' וושינגטון (השמש) ובנג'מין פרנקלין (הירח) שהיו בונים חופשיים וקשרו קשר למרוד בבריטניה, קלאוס פון שטאופנברג (ירח וסטורן) וארווין רומל (יופיטר) שהשתתפו במבצע ולקיריה, רונלד רייגן שהיה מעורבפרשיית הקונטרה ויו הפנר, מייסד מועדון הפלייבוי האקסקלוסיבי (ונוס). בפן החיובי שלו, מזל זה מופיע במפותיהם של אסטרונומים, רופאים ומדענים מפורסמים כמו גלילאו (שמש), יונה סאלק (הירח ורהו), מארי קירי (הירח), אייזק ניוטון (ונוס), סמואל האנמן (ונוס, אורנוס ומארס) והנרי היימליך (אורנוס). מזל זה הוא גם מזל הירח של כמה מהזמרים והסופרים המפורסמים ביותר כמו אלביס פרסלי, מייקל ג'קסון, פרינס, לאונרד כהן, פרנק סינטרה וג'. ר. ר. טולקין.

 

חזרה למזלות הירח